Lulzim shkrije me mirë PD-në e Librazhdit!
Familja e Xhevdet Dodës nga fshati Lunik me shtëpi të re falë mbështetjes së deputetit Taulant Balla
Kryebashkiaku i Librazhdit rrëfen përballjen me Covid-19, apel për shmangien e dasmave dhe ceremonive mortore
”Qëndrojmë së bashku”, kryeministri i Izraelit shpërndan statusin e Ballës: Sot takohemi të gjithë tek Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit
Pas miratimit të rezolutës, Balla konfirmon pjesëmarrjen e Mike Pompeo në Forumin Ballkanik Kundër Antisemitizmit
Turi i takimeve në Maqedoninë e Veriut / Balla pritet nga Kryeministri Zoran Zaev dhe Ministri i Brëndshëm Oliver Spasovski
“Je gënjeshtar”/ Balla i pëgjigjet Bashës: Taksa e biznesit të vogël është zero!
Turi i takimeve në Maqedoninë e Veriut / Balla pritet nga Presidenti Stevo Pendarovski. Fokusi i takimit “Shengeni Rajonal”
Balla vizitë në Maqedoninë e Veriut. Pritet nga Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferri
COVID-19/ Balla në fabrikën e prodhimi të maskave kirurgjikale në Librazhd
Programi i bamirësisë Together4Librazhdi mundëson maska, dezifektues dhe termometër dixhital për shkollën 9 vjeçare “Isuf Gjura” Kuturman
Ndryshimet zgjedhore/ Balla: Modeli i PS sipas vendeve të Europës
Balla nga Gjermania: Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit PS do të sigurojë 74 mandate
Projektet e Përfshirjes Sociale në ProSEED / Qëndra Rinore “SOEK-In” mbështet me mjete higjeno-sanitare dhe pajisje mbrojtëse personale rreth 200 familje në zonat rurale të Librazhdit
Rikthim në fshat pas 24 vitesh, familja Muça e banorë të Gurrës rrëfejnë punët e përditshme

LAJME

Politikë

Kronikë

Aktualitet

Sociale

Ekonomi

Shëndetsi

Arsimi

Mjedisi

BASHKIA LIBRAZHD

BASHKIA PRRENJAS

VENDI

BOTA

SPORT

KULTURË

ART

PERSONAZHE

TURIZËM

SHOQËRI CIVILE

HISTORIK