Monday, February 24, 2020
Ballina Etiketimet Taulant Balla

Etiketim: Taulant Balla

60 vjetori i Librazhdit / Taulant Balla: Qyteti është në një...

Me rastin e 60 vjetorit të krijimit të qytetit të Librazhdit, Kryetari i Grupit Parlamenta të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar të gjithë...

Balla: “Destinacioni i Ballkanit Perëndimor është Bashkimi Europian”

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla deklaroi se Shqipëria ka bërë ecje progresive sa i takon përmbushjes së kërkesave si dhe zbatimit...

Balla: “Rruga europiane e Shqipërisë nuk mund të pengohet nga asnjë...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për mediat pas takimit me me eurodeputeten Isabel Santos, raportuese për Shqipërinë...

Balla takon kryetarin e Parlamentit Saudit Abdullah bin Muhammad Al Sheikh

Taulant Balla facebook: Takimi i parë i mirëseardhjes ishte pikërisht me Kryetarin e Parlamentit Saudit Abdullah bin Muhammad Al Sheikh ku thelbi i bisedës...

1.15 miliardë euro për rimëkëmbjen e Shqipërisë pas tërmetit të 26...

Taulant Balla facebook: Mirënjohje të gjithë miqve të Shqipërisë sonë. Kjo mbështetje kaq e madhe është besim i plotë në Planin e Rindërtimit të...

Taulant Balla në Bolonja me delegatë që përfaqësojnë anëtarësinë e Partisë...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi më datë 16.02.2020 një takim në Bolonja të Italisë me delegatë të Kongresit që përfaqësojnë...

Balla: bashkëshorti i vajzës së Sali Berishës zotëron tashmë 35% të...

Taulant Balla facebook: "Me 35 mijë lekë familja e Sali Berishës merr 1/3 e një kompleksi prej 20 milionë Eurosh, shtatë vite pasi qeveria e...

Taulant Balla pret ne zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri...

Taulant Balla: Brenda këtij viti pritet asfaltimi i aksit rrugorë Lunik...

Në një takim me banorët e Steblevës, deputeti i zonës Taulant Balla i shoqëruar nga drejtori i ARRSH-së Ergys Verdho dhe Kryetari i Bashkisë...

Taulant Balla mbledh socialistët e qarkut Elbasan për Kongresin Zgjedhor të...

Taulant Balla facebook: Teksa procesi i riorganizimit të Partisë Socialiste vijon, në të 12 qarqet e vendit po zhvillohet këtë fundjavë një proçes demokratik...

Balla: Besim plotë në metodologjinë e re. Nuk e fsheh kritikën...

Sekretari i përgjithshëm i PS, Taulant Balla u shpreh sot besimplotë lidhur me metodologjinë e re të zgjerimit të BE.“Në Këshilin Europian diskutimi mes...

“Vendime të turpshme”, Balla-gjyqtarit Sallaku: Nuk mund të mbyllësh dosjen më...

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla në një deklaratë për mediat theksoi se çdo person që ka kryer veprimtari kriminale nuk do ti...

OSHEE investon 170 Milion lekë për rikonstruksionin e dy fiderave 3...

Dimri ka sjellë gjithmonë probleme në sistemin e shpërndarjes së energjisë elektrike në zonat malore. Një investim me vlerë 170 milionë lekë nga Operatori...

Taulant Balla: “Lufta ndaj korrupsionit kërkon një angazhim që shkon përtej...

Në kuadër të javës së integritetit, në mjediset e Kryesisë së Kuvendit, Këshilli Kombëtar për Integrimin Europian (KKIE) në bashkëpunim me Dhomën Ndërkombëtare të...

Paketa antishpifje, Balla: Votimi në Kuvend pas opinionit të Komisionit të...

Komisioni i Venecias ka vendosur që të shqyrtojë Paketën Antishpifje, ndërsa Kuvendi ka tërhequr sot nga votimi projektligjin për mediat audiovizive. Lajmi është bërë i...

DEKLARATË E PËRBASHKËT e Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor / Bruksel,...

“Ne, Kryetarët e parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, bashkë me Presidentin e Parlamentit Evropian dhe Kryetarin e Parlamentit të Kroacisë, i cili përfaqëson Presidencën kroate...

Balla takon presidentin e PES. Stanishev: BE të mbajë premtimin, të...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Bruksel zhvilloi një takim me Presidentin e Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev. ...

Negociatata, Ruçi dhe Balla në Samitin Parlamenti Europian-Ballkan Perëndimor: Të vendosur...

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla patën sot një ditë intensive në Samitin e Nivelit të...

Taulant Balla takohet me Raporteren për Shqipërinë Isabel Santos në Parlamentin...

Taulant Balla facebook: Filluam sot një ditë intensive në Parlamentin Europian ku takimi i parë ishte me Raporteren për Shqipërinë Isabel Santos. Gjithashtu më...

Vizita në Gjermani, Balla: Shqipëria ka tek Kancelarja Merkel një simbol...

Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr,...

Taulant Balla: i njëjti gjyqtar “KÇK” mbyll dosjen për Lulzim Bashën...

Siç kishim paralajmëruar, i njëjti gjyqtar “KÇK” i cili në mënyrë skandaloze rrëzoi akuzat për Lulzim Bashën “675 mijë dollarë”, sot mori një vendim...

Sekretari i Përgjithshëm i PS përkujton dëshmorët e 21 Janarit 2011,...

Është përkujtuar për të nëntin vit rradhazi e gjithë moria e ngjarjeve tragjike të 21 janarit 2011, ditë ku në protestën e opozitës socialiste...

Taulant Balla: “Kush është kundër Shengenit rajonal nuk kupton procesin...

Fjala e plotë e z. Balla në Konferencën e Komisioneve Parlamentare për Integrimin Evropian të shteteve të Evropës Juglindore “Kush është kundër Shengenit rajonal nuk...

Rizgjidhet Elvira Poçi në krye të PS Librazhd

Socialistët e Librazhdit kanë rikonfirmuar edhe njëher me votë Elvira Poçin fundjavën e kaluar, duke i dhënë besimin edhe për një mandat tjetër 4...

Elvis Naçi dhe Bashkia Librazhd hapin mensën që do ofroj ushqim...

Taulant Balla: Bashkë me përfaqësues të komuniteteve fetare vizituam Mensën Sociale në Librazhd. Kjo mensë u garanton ushqimin e ngrohtë të shtëpisë shumë familjeve të...

Rrezikuan studimet universitare, Taulant Balla zgjidh hallin e 4 maturantëve të...

4 maturantë të shkollës se mesme “Ibrahim Muça” Librazhd dhe “Halit Bërzeshta” Prrenjas rrezikuan të mos vazhdonin studimet universitare sipasoj e një gabimi njerëzor...

Vizita e deputetit Balla. Artisti Gëzim Hidri jep lajmin e mirë

Deputeti Taulant Balla i shoqëruar nga Iridion Bahiti, zhvilloi një vizitë në ekspozitën e artistit Gëzim Hidrit, në ambjentet e jashtme të Presidencës. Gëzimi...

Librazhd / Fabrikë prodhimi për pjesët interiore të makinave Benz, Ford...

Kompanitë e prodhimit të makinave Mercedez-Benz, Ford dhe FIAT tashmë prodhojnë pjesë interiore të tyre në një fabrikë në Librazhd. Ndoshta nuk do ta...

Aksidenti në Elbasan / Balla i shpëton jetën qytetarit. Çmendet Berisha,...

Sali Berisha facebook: Taulant Balla aksidenton qytetarin! Çunat e krimit po bejne gjithçka te fshijne krimin! sb “Pershendetje doktorr ... Para pak minutash deputeti taulant balla eshte perfshire...

Lajmi i Fundit / Deputeti Taulant Balla i shpëton jetën qytetarit...

Taulant Balla shpëton jetën e një qytetari që ishte përplasur nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16.30 në unazën jugore të qytetit...

Projektligji “Për Strehimin Social”, fjala e deputetit Taulant Balla në seancën...

Taulant Balla facebook: Faleminderit z. Kryetar, Së pari, një përgënjeshtrim për kolegun Luan Rama që ka të bëjë me Komitetin Kombëtar të luftës kundër substancave narkotike....

Ndizen dritat. Qytetarët e Prrenjasit me qëndër te re moderne, falë...

Mbrëmjen e djeshme u ndezën dritat për “Qëndrën e qytetit Përrenjas”. Kjo vepër publike është një investim mundësuar nga qeveria shqiptare. Dikur baltë e...

Taulant Balla pritet nga kancelarja gjermane Angela Merkel

Deputeti i librazhdit z. Taulant Balla është pritur nga kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë një vizite zyrtare në gjermani së bashku me kryeministrin Edi...

Lajmi i Fundit / Taulant Balla takim në Bundestag me Presidentin...

Deputeti i Librazhdit z.Taulant Balla së bashku me kryeministrin e vendit Edi Rama, janë të ftuar në një vizitë pune në Gjermani. Axhenda e...

Balla dhe Ruçi takohen me Presidentin e Parlamentit Europian

Taulant Balla facebook: Presidenti i Parlamentit Europian Antonio Taiani është një mik i shkëlqyer i Shqipërisë. Në takimin që zhvilluam bashkë me Kryetarin e Kuvendit...

Taulant Balla, Blendi Klosi, Bashkia Librazhd dhe Shoqata “Egnatia”, aksion për...

Taulant Balla facebook: Jemi të vendosur për të pastruar Shqipërinë nga plerat. Nëse shqiptarët i vënë qëllim diçka vetes, mund t’ia dalin mbanë. Sapo kemi marrë...

Taulant Balla: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e...

Taulant Balla facebook: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit midis Shqipërisë dhe BE është njohje e qartë arritjeve të...

Deputetët Taulant Balla dhe Nuri Belba ishin sot pranë fermerëve të...

Taulant Balla facebook: Bashkë me deputetin Nuri Belba sot isha për një vizitë tek Xhevit Alla në Rashtan të Bashkisë Prrenjas. Xheviti është një nga...

Taulant Balla / Pas dhunës në Parlament fshihen gjyqtarët dhe politikanët...

Sot ka pasur dhunë në parlament, por akti më i rëndë dhe më i turpshëm është se një pjesë e madhe e dhunës ka...

Balla dhe Belba në Skroskë, në familjen e Hysen Hunçi për...

Facebook Taulant Balla: Nuk ka mënyrë më të mirë për të kremtuar Pashkën, sesa duke ju gjendur pranë dhe duke ndihmuar ata që kanë nevojë. Të...

Taulant Balla apel fermerëve në Polis: Bëhuni bashkë, jo secili për...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët në Njësinë Administrative Polis në Librazhd. I shoqëruar nga Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla...

Rama këshillon fermerët nga Librazhdi: Si ta bëni fshatin të suksesshëm

Nga Librazhdi, kryeministri Edi Rama ka këshilluar fermerët që të bashkojnë dijet në prodhimet bujqësore, në mënyrë që fshati të jetë i suksesshëm. Rama tha...

Taulant Balla: “Jemi këtu sëbashku me kryeministrin Rama, për tju thënë...

Banorët e njësisë administrative Polis morën lajmin e shumëpritur ditën e sotme nga deputeti i zonës për rrugën, gjatë një takimi të zhvilluar me...

Lajmi i Fundit- Edi Rama në Polis

Kryemisnitri Edi Rama, i pranishëm sot në njësinë administrative Polis të Bashkisë Librazhd, për takimin e bashkëqeverisjes me njerëzit e zakonshëm dhe fermerët e...

Taulant Balla: Urë-Beli të Re për 500 banorët e fshatit Togëz

E ndërtuar më shumë se 40 vjet më parë, ura e varur që lidh një lagje të fshatit Togëz me pjesën tjetër të fshatit...

Balla shikon nga afër investimin e qeverisë për rikonstruksionin e shkollës...

Deputeti Taulant Balla në llogarinë zyrtare facebook: Rreth 400 nxënës në qytetin e Prrenjasit tashmë do të kenë mundësi të mësojnë në një shkollë me...

Deputeti Balla jep lajmin e mirë për Investimin e rradhës të...

Investimi i radhës i Qeverisë në qytetin e Prrenjasit është rikonstruksioni i Qendrës Kulturore, e cila e kishte humbur tërësisht funksionin për shkak të...

Deputetët Balla dhe Belba: “Qëndra Shëndetësore e Qukësit do të rikonstruktohet...

Deputetët e Partisë Socialiste z.Taulant Balla dhe z.Nuri Belba ishin të pranishëm ditën e djeshme pranë Qëndrës Shëndetësore të njësisë administrative Qukës. Të njohur...

Rrahim Çota ish deputeti i PD, përgëzon deputetin Taulant Balla për...

E pazakontë por e vërtetë. Dikur rival politik, një rivalitet që do të shoqëroheshe edhe me incidente gjatë fushatave elektorale të viteve 2009 dhe...

Balla në mbledhjen e qeverisë në Elbasan: “Ja investimet në bashkinë...

Gjatë takimit të këshillit të ministrave për bashkëqeverisjen me qytetarët e qarkut të elbasanit, deputeti Balla në fjalën e tij nuk la pa përmendur...

Taulant Balla nxjerr faktet e reja që implikojnë Lulzim Bashkën me...

Taulant Balla facebook: Faktet e reja të nxjerra në dritë nga investigimi i Revistës amerikane “Mother Jones” dhe të ripublikuara sot në shumë media të...

Deputeti Taulant Balla uron mësuesit e Librazhdit dhe Përrenjasit për festen...

Mësuesi, ky profesion sa i çmuar dhe human, do të vlerësohet gjithmonë në ditë si kjo e sotmja, por jo vetëm! Me shumë respekt e...

Deputeti Balla dhe ministrja Manastraliu vizitojnë Deonin e vogël në Qendrën...

Falë ekipit të shkëlqyer te mjekëve pediatër gjendja e Deonit është stabilizuar dhe së shpejti ai mund të kthehet në shtëpinë e tij. / LIBRAZHDI.INFO

Balla i përgjigjet Berishës: Gurorja është e biznesmenit që ka ndërtuar...

Sqarim mbi genjeshtren e radhes se Sali Berishes: Sali, e kuptoj qe tani je bere nje objekt tallje. Edhe vete se ke menduar ndonjehere qe...

Deputetët Taulant Balla dhe Nuri Belba, vizita në familjet e Rrajcës.

Taulant Balla facebook FOTO E DITËS: Në Rrajcë pas disa takimesh, ndalova për një bisedë me dajë Kodhelin (77 vjeç) dhe dajë Shabanin (76 vjeç)....

Ministria e Shëndetësisë Orgerta Manastriliu e shoqëruar nga deputeti Taulant Balla...

Orgerta Manastriliu facebook Spitali bashkiak i Librazhdit duket se e ka ruajtur emrin e mirë ndër vite për shërbimet që ofron ekipi i mjekëve mundëson...

Ministria e Shëndetësisë Orgerta Manastriliu e shoqëruar nga Deputetët Taulant Balla...

Taulant Balla facebook Bashkë me deputetin Nuri Belba dhe Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishim në poliklinikën e Prrenjasit. Deputeti i zonës Nuri Belba i shpjegoi...

LAJMI FUNDIT: Deputeti Balla flet për situatën kritike të energjisë elektrike...

Taulant Balla facebook Situata e emergjencës, e krijuar prej dëmtimeve të rënda të rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike pas reshjeve të dëborës në Librazhd,...

Kryebashkiaku Gurra: Bashkia në punë për hapjen e të gjithë akseve...

Kastriot Gurra #Facebook Brenda ditës kemi bërë të mundur hapjen e pothuajse të gjitha rrugëve të Bashkisë Librazhd. Puna vazhdon edhe në këto momente dhe deri...

Deputeti Taulant Balla shikon nga afër situatën e bllokimin të rrugëve...

Taulant Balla #facebook Së bashku me Drejtorin e ARRSH Afrim Qendro dhe Kryetarin e Bashkisë Kastriot Gurra, që prej mëngjesit të sotëm shkuan në zonën...

Taulant Balla: Ftesa jonë për një pakt kombëtar me Europën 🇦🇱🤝🇪🇺

Fjala në cilësinë e Bashkëkryetarit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri- BE: Mirë se erdhët në Kuvendin e Shqipërisë! Gjithashtu edhe kolegëve të mi, 14...

Sali Berisha denoncon me Fake News pas mashtrimit që i bëri...

Qytetari dixhital nxjerr bllof Doktorrin me Fake News, duke e mashtruar këtë të fundit. Nostalgjia për kohën kur librazhdin e drejtonte Rrahim Cota qënka shumë...

1.3 miliardë lekë investim i qeverisë për furnizimin me ujë të...

6500 banorë të fshatrave Dritaj, Fanjë dhe Karkavec, Bashkia Prrenjas, do të mund të furnizohen me ujë të pijshëm falë investimit 1.3 miliardë lekë...

Ministri Arben Ahmetaj flet për investimet e së ardhmes në bashkinë...

Fjala e Arben Ahmetaj: Bashkia e Prrenjasit është përfituese edhe e një projekti tjeter të rëndësishëm, në kuadër të bashkëpunimit me Qeverinë Italiane për rikonstruksionin...

Ju shembet ura, banorët e Hotolishtit marrin një lajm të mirë...

Deklarata e deputetit të zonës Taulant Balla: “Shkumbini përpin një urë këmbësorësh në Hotolisht të Librazhdit. Sapo të bjerë niveli i ujit, me mbështetjen e...

Taulant Balla në ABC News për situatën e tensionuar në kuvend,...

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, Taulant Balla, ka folur për disa nga çështjet më të diskutuara, duke filluar nga situata e tensionuar...

Kopshti pa drekë mbaroi. Pjesa më e madhe e kalamajve kanë...

Deputetet e LSI tentojnë ti prishin konferencën për shtyp në cilësinë e kryetarit të grupit parlamentar, ndërsa deputeti Taulant Balla i lë me gisht...

Ministri i Fincave Ahmetaj, Deputeti Balla dhe Kryetari Bashkisë Gurra inspektuan...

Taulant Balla @facebook Falë programit të Ministrisë së Financave IACA, Bashkia e Librazhdit është përfituese e rikonstruksionit të Qendrës Kulturore të Fëmijëve, e cila për...

Hapet Zyra e Bashkëqeverisjes me qytetarin në Prrenjas

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla njëherësh drejtuesi i PS qarkut elbasan si dhe deputeti Nuri Belba përurojnë zyrën e bashkëqeverisjes me...

Taulant Balla: LSI është një parti sezonale dhe se fton Opozitën...

I ftuar në emisionin informativ REPORT-TV, kreu i grupit parlamentar socialist theksoi për sfidat me dialogun me opozitën, ku është e qartë se PD...

Taulant Balla: PS e vetmja forcë politikë me një platformë konkrete...

Fjala e deputetit Taulant Balla ditën e sotme në tryezën e rrumbllakët ” Votimi i Shtetasve Shqiptarë jashtë vendit”: E nderuar zonja Hysi, Të nderuar ministra,...