Tuesday, March 31, 2020

Sport

Ballina Sport

Stojku dështon sërisht në transfertë. Vora tupron Sopotin duke e mundur me rezultatin e...

Vora kryesuese e grupit A i jep një leksion të mirë skuadrës librazhdase të drejtuar nga trajneri Stojku, duke e mundur në shtëpinë e...

Sopoti rikthehet tek fitorja, mposht Tiranën B në shtëpi me rezulatin 3 – 0

Pas humbjes në trasfertë një jave më parë në Gramsh, ekipi i Stojkut ka arritur të mbledh forcat për të mos hedhur më hapa...

Kaos tek ekipi librazhdas: Futbollistët braktisin KF Sopoti

KF Sopoti njofton në llogarinë zyrtare të rrjetit social facebook, se dy lojtar të rëndësishëm për ekipin janë larguar gjatë kësaj jave duke ndërprerë...

Sopoti mundet në Gramsh me rezultatin 2 me 1 / Mirel Çota shpërdoron...

Ditën e shtunë datë 22.02.202, librazhdasit zhvilluan takimin e rradhës të kampionatit në transfertë, ku u mundën nga ekipi i Gramshit me rezultatin 2...

KF Sopoti merr një tjetër fitore të rëndsishme duke mundur Adën e Velipojës me...

Sot ekipi librazhdas luajti ndeshjen e parë të fazët së dytë të kampionatit në shtëpi, ku përball kishte Adën e Velipojës. Takimi nisi më së...

KF Sopoti mbyll fazën e parë të kampionatit. Grumbullon 26 pike dhe rënditet në...

Me fitoren e arritur në fundjavë me rezultatin 4 me 1 ndaj shkodranëve të Vllaznisë B, përfundon kështu edhe faza e parë kampionatit të...

KF Sopoti 4 – 1 Vllaznia B. Librazhdasit e nisin me këmbë të mbarë...

Ekipi nën drejtimin e dyshes Stojku - Hoxha ka arritur të mposhtë shkodranët e Vllaznisë B me rezultatin e thellë 4 me 1. Pjesa e...

Alfred Hoxha, ish mbrojtësi dhe kapiteni i KF Sopoti, i bashkohet ekipit në rolin...

Drejtuesit e Bashkisë Librazhd duket se kanë ndryshuar totalisht strategjinë tek KF Sopoti me fillimin e sezonit të ri dhe të mbetur për të...

Merkato: Një tjetër lojtar i afrohet ekipit librazhdas për të përforcuar mesfushën

Këto ditë të fundit të startimit të kamionatit të Kategorisë së Dytë një tjetër lojtar i është afruar ekipit librazhdas. Bëhet fjalë për mesfushorin Stiven...

Rinis kampionati i Kategorisë së Dytë. KF Sopoti pret Vllazninë B ditën e shtunë.

Ditën e shtunë datë 08 Shkurt 2020 luhen ndeshjet e javës së 13-të të Kategorisë së Dytë. Librazhdasit presin Vllaznine B, një ekip i...

Merkato dimri tek KF Sopoti – mbërrijnë përforcimet e para tek librazhdasit

Drejtuesit e Bashkisë Librazhd duket se kërkojnë me çdo kusht rikthimin në Kategorinë e Parë të ekipit librazhdas, dhe për të përmbushur këtë qëllim...

KF Sopoti nën drejtimin e Gentian Stojkut humbet miqsoren e parë në transfertë

Testi i parë për Gentian Stojkun trajnerin e ri të ekipit librazhdas ishte ai në transfertë me ekipin e Devollit ku janë mundur me...

KF Sopoti me trajner të ri pas largimit të Klajdi Këngës

Pasi ish-trajneri Kënga bëri publike largimin e tij nga drejtimi i ekipit librazhdas nëpërmjet llogarisë së tij të rrjetit social Facebook, duket se drejtuesit e...

Hyri në shtyp libri voluminoz i autorit Haxhi Balliu “SOPOTI – 75 vjet” me...

Historiku i futbollit librazhdas, në 70-vjetorin e tij. Dedikuar të gjithë atyre që iu përkushtuan skuadrës së futbollit të “SOPOTI”, ish sportistëve dhe sportisteve...

KF Domosdova humb në transfertë 6 – 0 me Butrintin dhe bie nga kategoria

E trishtueshme por e vertetë. Ekipi prrenjsak bie nga kategoria pas humbjes në transfertë 6 - 0 me KF Butrintin e Sarandës. Një lajm...

“Sopoti 1 – 0 Internacional” / Librazhdasit rikthehen tek rezultatet positive

Është mbyllur me një rezultat pozitiv për djemtë e trajnerit Kënga, ndeshja e parafundit e këtij kampioanati. Librazhdasit arrijnë të fitojnë me rezultatin minimal...

“KF Kukësi 5 – 2 KF Sopoti”. Librazhdasit rikthehen tek rezultatet negative

Pas asaj fitorjeje spektakolare 9 - 2 të një jave më parë, dukeshe se gjërat do hecnin shumë mirë për librazhdasit në ndeshjet e...

Ferbjol Leka, ish portieri i “KF Sopoti” tashmë mbron portën e “Fc Iliria” Stockholm...

Ish portieri KF Sopoti prej një sezoni futbollistik është lojtarë i “Fc Iliria” Stockholm në kampionatin Suedez. Deri tani ka bërë një paraqitje shumë...

“FK Përmeti 4 – 1 KF Domosdova” / Prrenjsakët humbin në tranfertë

Ditën e dielë ekipi i KF Domosdova ka zhvilluar ndeshjen e rradhës në transfertë, ku është mundur nga Përmetarë me rezulatitn e pastër 4...

Çmendet Sopoti! Fiton 9 – 2 me Adën e Velipojës

Këtë të djelë, ekipi librazhdas në fushën sportive Elbasan ka arritur një fitore historike, ku ka shënuar plot nëntë gola në portën e ekipit...

FSHF / Projekti “Grow” në shkollat e librazhdit “Genc Leka” dhe “Vilson Blloshmi”

“GROW”, një projekt shumë i rëndësishëm i Federatës Shqiptare te Futbollit në bashkëpunim me UEFA-n, Ministrinë e Arsimit, Rinisë dhe Sportit Janë mbi 700 shkolla...

Kënga / Lojrtarët ranë pre e provokimeve. Mënyra se si u sollëm në fushë...

Trajneri Klajdi Kënga i pyetur nga portali LIBRAZHDI.INFO për humbjen me Veleçikun në fundjavë dhe incidentet e lojtarëve të KF Sopoti gjatë 90min me...

“Sopoti 1 – 2 Veleçiku” – Skuqet me kartona ndeshja. Rreshka shtyn arbitrin dhe...

Sopoti i Librazhdit u mund këtë të shtunë me rezultatin 2-1 nga Veleçiku, skuadra e vendit të dytë në klasifikimin e përgjithshëm të grupit...
video

Iridion Bahiti në BestSport / Ekipi i Sopotit po fiton eksperiencën e duhur. Fusha...

I ftuar ditën e Henë dt.03.04.2018 në emisionin sportiv të televizionit Best Channel, Iridion Bahiti ish administratori i KF Sopoti deklaroi se: “Ekipi librazhdas Sopoti...

“Vora 3 – 0 Sopoti”- Librazhdasit humbin në transfertë me kryesuesit e Grupit...

Vorakët kanë mundur ditën e djeshme ekipin e Sopotit me rezultatin e paster 3–0, me golat e shënuar nga  Isaraj në pjesën e parë...

Ish kandidati për President i FSHF Shpëtim Hala, i sjell fat Sopotit!

Djali nga Librazhdi Shpëtim Hala, do mbahet mend si i riu që u përball për postin e Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Me një...

Humbet miqsoren kombëtarja “Shqipëri 0 – 1 Norvegji”

Mundemi 1-0 nga Norvegjia. Më tepër se rezultati kjo ishte një nga ndeshjet më të dobëta të kombëtarës tonë drejtuar nga Panucci. Për fat të...

Librazhdasit arrijnë fitoren e dytë brenda javës. “KF Sopoti 2 – 0 Kevitan”

Një tjetër rezultat pozitiv për ekipin librazhdas të KF Sopoti. Kësaj rradhe djemte e Këngës kanë mundur miqtë e KF Kevitan me rezultatin e...

Miqësore “Shqipëri-Norvegji” sot në “Elbasan Arena” ora 19:00. PANUCCI: “Të fokusuar të mundim Norvegjinë!”

Skuadra përfaqësuese shqiptare e futbollit pas seancës së paraditës në “Tropikal” ku trajneri u ndal gjatë te ana taktike me ekipin, vijoi me programin...

Shpërthen trajneri Klajdi Kënga: “Me thikë në dorë mendojnë se po … “

Skandali i radhës dhe të gjithë heshtin ! Prindër të sëmurë që paguajnë për shëndetin e fëmijeve të tyre sepse Sporti në radhë të parë...

KF SOPOTI: Intervistë me trajnerin Kënga. Fitorja me Spartakun dhe ecuria në ndeshjet e...

Pronocohet trajneri Kënga për LIBRAZHDI.INFO për fitoren e arritur ditën e dielë në fushën sportive Elbasan me Spartakun, si edhe synimet që ka ekipi...

Librazhdasit më në fund gjejnë fitoren “KF Sopoti 2 – 1 Spartaku”

Për djemtë e teknikut Kënga vjen fitorja e shumë pritur në ndeshjen e ditës së sotme kundra Spartakut në kompleksin sportiv Elbasan. Mbas barazimeve të...

“Luzi 2008 1 – 1 Sopoti” përfundon në barazim transferta për librazhdasit

Pronocimi i Trajnerit Kënga: Një ndeshje e interpretuar shume mirë, e dominuam kundërshtarin në të gjithë takimin, me përjashtim të rastit të golit të barazimit...

Librazhdasit nuk e njohin fitoren! Sërisht barazim, këtë herë me Partizanin B në shifrat...

Të dielën e 4 Marsit u luajt ndeshja e pesëmbëdhjetë për librazhdasit e KF Sopoti, ku përballë kishin miqtë kryeqytetasit e Partizanit B. Takimi...

“Klosi 3 – 1 Sopoti” një tjetër humbje për librazhdasit që nuk dijnë të...

U luajt sot ndjeshja e 3-te e fazës së dytë, ku librazhdasit u përballën në transfertë me KF Klosi, duke u mundur me rezultatin...

LAJMI I FUNDIT: Zgjedhjet për Presidentin e FSHF mund të përsëriten.

Futbolli shqiptar nuk po gjen qetësi. Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit që u bë më 7 shkurt mund të përsëritet, si për...

“KF Sopoti 0 – 0 Tirana B”. Dy futbollistë librazhdas lënë fushën e blertë...

Sopoti sërisht nuk arrin të fitojë, kësaj rradhe ndaj “Tirana B” ekipit zinxhir kryeqytetas me traditë të madhe në futbollin shqiptar “Tirana” LIBRAZHDI.INFO kontakoi me...
video

GOLAT: “Sopoti 2 – 3 Gramshi” ndeshje e luajtuar dt.11.02.2018 fusha sportive Elbasan. Shikoni...

Vjen humbja e parë për 2018 “Sopoti 2 – 3 Gramshi”. Për librazhdasit shënuan Martin Reshka dhe Ergys Toçka U luajt të dielën dt.11.02.2018 në...

Vjen humbja e parë për 2018 “Sopoti 2 – 3 Gramshi”. Për librazhdasit shënuan...

U luajt sot në Elbasan ndeshja e parë e fazës së dytë “Sopoti 2 - 3 Gramshi”. Sërisht librazhdasit janë të pa fat në arritjen...

KF Sopoti, seancat e fundit stërvitore përpara startimit të kampionatit këtë të diele!

Përmbyllen përgatitjet e fundit të ekipit librazhdas “KF Sopoti” në startim të fazës së dytë këtë të dielë dt.11.02.2018 ora 14:00 ku do të...

Armando Duka zgjidhet president i FSHF-së për herën e peste!

Armand Duka është rizgjedhur president i federatës shqiptare te futbollit. Por mandatin e tij te peste zoti Duka e mori pasi raundit te dyte...

Lajmi i fundit: Julian Çota kryetar dhe Kastriot Gurra anëtar në komisionin e numurimit...

Julian Cota, i deleguari i Bashkisë Përrenjas njëherësh bashkëshorti i kryetares Miranda Rira, caktohet kryetar i komisionit të zgjedhjeve për kreun e presidencës së...

Të gjithë sytë nga Durrësi, futbolli shqiptar njeh sot presidentin e ri

Pas një fushate të ndezur elektorale, me projekte e platforma, Federata Shqiptare e Futbollit përgatitet për të njohur sot (ora 9:00)  presidentin e saj...

Shpëtim Hala: Pse duhet votuar platforma ime për president i FSHF?

Cili është qëndrimi për fushatën zgjedhore për kreun e FSHF? Pse pranova të jem pjesë e garës për kreun e FSHF? Apo rrezikohet futbolli shqiptar? Këto dhe...

Mesazh: Shpetim Hala, Kandidat për President i FSHF

Edhe pak ditë na ndjajnë nga zgjedhjet e 7 Shkurtit për president të Federatës Shqiptare të futbollit. Gjatë kësaj kohe kam marrë mbështetje maksimale nga...

Miranda Rira delegon bashkëshortin, të votojë si përfaqësues i K.F. Domosdova në zgjedhjet e...

Julian Çota bashkëshorti i kryetares së bashkisë Prrenjas znj.Miranda Rira, është autorizuar nga kjo e fundit duke i deleguar kompetencat si delegat në asamblenë...

Këngëtari i West Side Family deklaron publikisht se do të votonte Shpëtim Hala si...

Landi Hysi, këngëtari i grupit West Side Family deklaron publikisht ne emisionin ZONE e Lirë të gazetarit Arjan Çani, se do të votonte Shpëtim...

Njihuni me Florjan Doskaj kampionin e Kikboksit Botëror, i cili është nga Dorëzi i...

Me arritje të vendit të 3-të në Botë ne 12-19.Nëntor Bahrain kikbokseri Florian Doskja me origjinë nga Fshati Dorëz arriti të rrëmbejë medaljen e...

Vazhdojnë punimet për rikostruksionin e fushës sportive të qytetit librazhd.

Sic shikohet edhe në foto, është bërë një punë mjaft e mirë deri më tani. Në tribunën qëndrore janë shtuar 2 rrjesta të tjera me...

Paqe në derbin Sopoti 0-0 Domosdova. Librazhdasve ju anullohet një gol i rregullt. Flet...

Paqe në derbin librqzhdas Sopoti 0 - 0 Domosdova Ishte një ndeshje në përgjithesi e mirë, por jo në pritshmërite e duhura kjo dhe për shkakun...

Ish-administratori Bahiti shprehet për situaten e KF Sopoti

Ish-administratori Iridion Bahiti, i cili menaxhoi ekipin librazhdas për 3 vite gjatë periudhes Korrik 2013 - Qershor 2016 shprehet për situaten e KF Sopoti. Ndiqni...

Grupmoshat e KF Sopoti

Trajneri Bujar Rroca gjatë ketyre viteve ka bërë një punë mjaft të mirë me përgatitjen e grupmoshave. Rezultatet janë mjaft të kënaqëshme por mbështetja...
video

Sopoti i Librazhdit në kategorinë e dytë

Sopoti i Librazhdit në kategorinë e dytë: flet trajneri Klajdi Kënga
video

Merkatoja dimërore: afrohen prrenjsakët Llojku dhe Tocka

KF Sopoti afron dy futbollistë nga Prrenjasi në merkaton dimërore, bëhet fjalë për të rinjtë e talentuar Tocka dhe Llojku qe sezonin e kaluar...

Nuk e propozon Sopoti dhe Domosdova por Shpëtim Halës i hapet dera në Delvinë

Delvina zyrtarizon djalin e librazhdit Shpetim Hala si kandidaturë të tyre për kreun e FSHF, pas refuzimit qe ju bë z.Hala nga dy ekipet...

I riu nga Librazhdi mposht Italianin, dhuron shfaqje në Bahrein

SPORT Florian Doskja nga qyteti i Librazhdit dhe përfaqësues i Shqipërisë në Bahrein të Arabisë në Artet Marciale, ka triumfuar mbrëmjen e djeshme ndaj italianit...