Monday, February 24, 2020

Aktualitet

Ballina Aktualitet

85-vjeçari nga Librazhdi kërkon grua: Por ajo duhet të plotësojë disa kushte

Emisioni “Historia ime” në Tv Klan solli historinë e pazakontë të një 85-vjeçari. Abdulla Cekani rrëfeu në studio se prej 15 vitesh, gruaja e...

60 vjet Librazhdi qytet / Bashkia Librazhd organizon aktivitete festive ditën e shtunë datë...

Në muajin shkurt të vitit 1960 në gazetën zyrtare shkruhet: “Me dekret NR.3060 datë.18.02. 1960 Presidiumi i kuvendit popullor vendosi që qëndra e rrethit...

Dëbora zbardh parkun kombëtar Shebenik – Jabllanicë

Një ndër zonat turistike më të frekuentuara të Librazhdit siç është parku kombëtar “Shebenik - Jabllanicë”, ditën e sotme është zbardhur i gjithi nga...

Kadastra Elbasan / Emrat e personave nga bashkitë Librazhd dhe Prrenjas që duhen të...

Drejtoria e Kadastrës Elbasan: “Njoftohen të gjithë qytetarët që gjejnë emrin e tyre në listë, të paraqiten pranë Drejtorisë së Kadastrës Elbasan për të...

Kadastra Elbasan / Emrat e personave nga bashkitë Librazhd dhe Prrenjas që duhet të...

Drejtoria e Kadastrës Elbasan: “Qytetarët në listat bashkëngjitur, menjëherë mbas pagimit të taksës së ndikimit në infrastrukturë në bashkitë përkatës duhet të dorëzojnë mandat...

Shën Valentini / Të dashuruarit e Librazhdit preferojnë ta festojnë këtë ditë të shënuar...

Dikur çiftet e Librazhdit mbushin dyqanet, kafentë dhe restoranet e Librazhdit duke mos u kursyer në shpenzime dhe për të rënë në sy të...

Kadastra Elbasan: emrat e personave nga Librazhdi dhe Prrenjasi që kanë për të tërhequr...

Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës Elbasan Z. Klevis Xhoxhi, në një status në llogarinë e tij zyrtare të rrjetit social Facebook, publikon emrat...

KËRKONTE TË SHSITE FËMIJET E MI TEK GREKU / Rrefimi i Sote Ozunit nënës...

Sote Ozuni e cila ka sjellë në jetë 8 fëmijë, nga martesa të ndryshme, 2 prej të cilëve kanë humbur jetën, ka treguar në...

Taulant Balla: Brenda këtij viti pritet asfaltimi i aksit rrugorë Lunik – Stëblev

Në një takim me banorët e Steblevës, deputeti i zonës Taulant Balla i shoqëruar nga drejtori i ARRSH-së Ergys Verdho dhe Kryetari i Bashkisë...

Kompania që fitoi tenderin e miliona eurove në qytetin e Librazhdit

Albstar është kompania fituese e tenderit për ndërtimin e impiantit të ujërave të zeza dhe rinovimit të rrjetit të ujësjellsit të qytetit Librazhd. Projekti mbështetet...

Historia e Bidos nga Librazhdi, traktoristit që mbledh bimë medicinale

Kjo është nga ato histori, që nuk lodhesh së treguari. Kryekëput, nga fillimi deri në fund, përshkruhet nga një fill, dashuria. Dashuria për jetën,...

Vajza nga Librazhdi fituese e Apartamentit në shorteun e AlbMarket

Blerina Qytyku nga qyteti i Librazhdit është fituesja fatlume e një Apartamenti në qytetin e Tiranës, falë shorteut të datës 13 Janar 2020 të rrjetit...

Mungesa e sinjalistikës rrugore në unazën qytetit të Librazhdit dhe askin Elbasan – Prrenjas

Gazetarja Ediola Terziu për Fax News: Ndodhem pikërisht në një ndër kryqëzimet kryesore të qytetit të Librazhdit, në aksin rrugorë Elbasan – Prrenjas. Një...

Dëborë dhe ngrica, ARRSH: Akset rrugore në Librazhd ku duhet të lëvizni me zinxhirë

Vendi është përfshirë nga dëbora dhe ngricat duke shkaktuar probleme me qarkullimin. Për zonën e Librazhdi ARRSH njofton mbi gjendjen e rrugëve duke theksuar...

OSHEE investon 170 Milion lekë për rikonstruksionin e dy fiderave 3 dhe 6 që...

Dimri ka sjellë gjithmonë probleme në sistemin e shpërndarjes së energjisë elektrike në zonat malore. Një investim me vlerë 170 milionë lekë nga Operatori...

Dyshohet se vdiq nga një komplikacion në Prrenjas, ky është 28- vjeçari Besnik Kokonozi

Librazhdi Info siguron foton e  Besnik Kokonozit i cili vdiq pak ditë më parë në shtëpinë e tij pasi ishte mjekuar në spital nga...

Mjeku zbulon detajet e reja nga vdekja e të riut nga Prrenjsi Fshat: “Kishte...

28-vjeçar nga Prrenjasi Fshat i cili ndërroi jetë iahte paraqitur me simptoma gripi në spital. Burime nga spitali bëjnë me dije se pacienti i...

Një tjetër djalë Librazhdi ndahet nga jeta

ARBEN SULOLLARI, sot na la lamtumiren te gjitheve atyre qe e kan njohur nga afer kete djale te qytetit tone te Librazhdit. Por me...

Faji i SHTETIT apo i NËNËS për tragjeditë e ndodhura tek fëmijët jetim të...

Një tjetër tragjedi ndodhi sërisht në familjen Belba nga Librazhdi, ku ditën e djeshme humbi jetën një foshnje tre muajshe e cila u gjet...

Bashkia Librazhd memorial në përkujtim të 41 vjetorit të 7 aksionistëve të vrarë tek...

Më 15 Janar të vitit 1979 humbë jetën 7 të rinjë pas shembjes së urës mbi lumin Shkumbin të fshatit Spathar. Emrat e atyre që...

Në Komisariatin e Librazhdit festohet 107 vjetori i Policisë së Shtetit

Komisariati i Librazhdit organizoi një cerermoni me rastin e 107 vjetorit të Policisë së Shtetit. Në këtë ceremoni morën pjesë Kryetari Bashkisë Librazhd si...

Wake Up/ Nëna e trinjakëve në Librazhd: Si na e shpëtoi jetën mamia

Shtatorin e kaluar historia e tyre bëri jo pak bujë, jo vetëm në Librazhd, por edhe më gjerë. Një nënë ka rrezikuar jetën e...

Osman Bosi i jepet titulli “Qytetar Nderi” nga Këshilli i Bashkisë Prrenjas

Bashkia Prrenjas mundësoi ceremoninë e dhënies së titullit “Qytetar Nderi” për  z.Osman Bosi me motivacionin : “Kontribut në fushën e bujqesisë,.Gërshetimi i metodave shkencore...

Librazhd / 5 Maji – Lavdi Dëshmorëve të Atdheut

Foto album i homazheve, aktivitetit të përvitshëm të 5 Majit në Varrezat e Dëshmorëve  

Festa e “Shën Gjergjit” 6 Maj Fush Studen

Festa e Shën Gjergjit simbolizon ardhjen e Verës. Në këtë festë shpalosen traditat dhe zakonet e zonës. Kjo festë njihet ndryshe edhe si festa...

Shoqata “Çermenika” / Ndihmoni vëllain tonë Leonard Sinanin, pasi i rrezikohet jeta

Shoqata Çermenika facebook: Të dashur çermenikas, anëtar apo Jo të Shoqatës Kulturore Çermenika 2017,ne sot duam t’ju bëjmë një thirrje vëllazerore, miqësore, si bashkëkrahinar që...

Bashkia Librazhd në punë për hapjen e kolektorit të kullimit të fshatit Floq

Kastriot Gurra facebook: "Sot ishim në Floq ku pas plot njëzet vitesh po hapim kolektorin e kullimit te fushës prej 24 ha tokë. Me investimet...

Bashkia Prrenjas thirrje për të ndihmuar në ndërtimin e një shtëpie të re, për...

Miranda Rira facebook: Miq të Prrenjasit dhe më gjërë. Siç e kemi pasqyruar edhe herë të tjera, bashkia Prrenjas në bashkëpunim me njerëz të zakonshëm,...

Së shpejti “Video Dron dhe Foto” të natyrës së bukur librazhdase nga i apasionuari...

Ervis Topollaj është një bashkëqytetar i cili është mjaft i apasionuar mbas natyrës. Si shumë djem të tjerë librazhdas, pelqen shumë të eksplorojë herë...

Bashkia Librazhd në punë për pastrimin e kanaleve kulluese në Orenjë

Bashkia Librazhd këto ditë është duke mara masat për larjen e kanaleve kullues dhe vaditës në Njësinë Administrative Orenjë. Banorët e zonës shprehin mirënjohjen...

Altin Gjeçi / Për njerëzit me vlera të Çermenikës. 

Në median e shkruar edhe vizive vihet re një fenomen i çuditshëm por edhe i frikshëm. Po të dëgjojmë në lajme edhe në artikuj...

Deputeti Nuri Belba / Miranda Rira gënjeu për kanalin vaditës të Skroskës. Bashkia që...

Nuri Belba facebook: Të nderuar banorë të Bashkisë Prrenjas, marr shkas nga debatet e ditëve të fundit zhvilluar në fshatin Skroskë, në lidhje me investimet...

SKANDAL / Banorja e Përrenjasit i ankohet Presidentin Ilir Meta për Miranda Rirën, ky...

Gjatë vizitës në qytetin e Përrenjasit për inagurimin e një çerdheje të rehabilituar falë financimit të ambasadës Turke në vendin tonë, Presidenti Ilir Meta...

Kanali vaditës Skroskë / Luan Belba: “I blemë tubat dhe e rregulluam vetë kanalin...

Biznesmeni Luan Belba, personi që kontriboi në blerjen e tubave për kanalin vaditës të Skroskës, në një status në faqen zyrtare të tij në...

Presidenti Ilir Meta inaguron “Çerdhen” në Përrenjas të financuar nga ambasada Turke

Nga Përrenjasi ku mori pjesë në inaugurimin e një çerdhe për fëmijë të financuar nga ambasada Turke, ish-kryetari i forcës politike që drejton Bashkinë,...

Kanali Vaditës / Banorët e Skroskës masakrojnë Miranda Rirën në facebook. Kryetarja e GENJESHTRAVE....

Një publikim i kryetares së Bashkisë Përrenjas në faqen e saj zyrtare të facebook për kanalin vaditës të Skroskës, ka irrituar jashtë mase banorët...

Morën 9,000 lekë të reja shpërblim, përfundojnë në gjykatë mjekët e spitalit librazhd

Bluzat e bardha në spitalin rajonal të Librazhdit, përveç vështirësive që hasin gjatë profesionit të tyre, po përballen dhe me një problematikë tjetër. Më datë...

Bashkia Përrenjas investim në kanalin vaditës Bardhaj – Skorskë

Miranda Rira facebook: Skroska, një nga fshatrat më të bukur dhe më punëtor të bashkisë Prrenjas. Meriton vemendjen tonë. Me një investim nga buxheti i...

Qeveria Turke është financuesja e rehabilitimin të Çerdhes së qytetit Përrenjas

Çerdhja e qytetit Prrenjas, një ambient i cili ka ndryshuar falë një investimi të qeverisë Turke. Miranda Rira facebook: Jam e lumtur që u kujdesëm për...

Deputetët Taulant Balla dhe Nuri Belba ishin sot pranë fermerëve të Rashtanit në Bashkinë...

Taulant Balla facebook: Bashkë me deputetin Nuri Belba sot isha për një vizitë tek Xhevit Alla në Rashtan të Bashkisë Prrenjas. Xheviti është një nga...

Dëmtohet rruga e Dorëzit në disa segmente të saj

Rruga e Dorëzit prej kohësh ka filluar të shfaqi problematikat e para. Si ka mbushur akoma 10 vjet nga ndërtimi i saj aq me...
video

Përrenjas / Tregu i bagëtive në kushte skandaloze (video)

Tregu i gjësë së gjallë në Qukës të Prrenjasit ofron kushte skandaloze. Pushteti lokal pranon problematikën, por shprehet se e ka të pamundur të...

Pendohet Miranda Rira. Fshin statusin pasi e quan emisionin “Fiks Fare” në “Shpif Fare”

Emisioni “Fiks Fare” e akuzoi kryetaren e Bashkisë Përrenjas për presione për vëndin e punës ndaj Blerina Ozunit, një nëne me dy fëmije. Blerina...

Biznesmeni Luan Belba kontribon për rehabilitimin e kanalit vaditës të Skroskës

Banoret e Skroskës: Kanali vadites i Skroskës sot u mbush plot me ujë dhe mirësi prej njerzëve që e duan më gjithë shpirtë Skroskën. Sot të...

Në Gizavesh të Librazhdit ndodh çudia, një fshatar ka ndërtuar një mini HEC për...

Nje banorë i fshatit Gizavesh me iniciale B.H. ka marrë një inisiativë të çuditshme duke ndërtuar një mini HEC që furnizon shtëpinë e tij...

Përrenjas / Nënës së dy fëmijëve i bëjnë presion për vendin e punës. “Fiks...

Pas interesimit të Fiks Fare mbi këtë çështje, zonjës i kërkohet të firmosë kontratën. Nëna e dy fëmijëve ngarkohet të bëjë punën e hidraulikut,...

Ujësjellësi i ri do të furnizojë 24 orë me ujë banorët e Karkavecit

Në njësinë administrative Qukës, fshatin Karkavec, qeveria shqiptare po bën një ndër investimet më të rëndësishme për banorët e kësaj zone. Së shpejti, do të...

Rruga e unazës së poshtme të qytetit shëndërrohet në treg të kafshëve të gjalla

Mund të konsiderohet me plot goje”skandal” kushtet në të cilat gjendet tregu i kafshëve të gjalla në Librazhd. Gazetarja e Fax News në Elbasan, Entela...

Bashkia Përrenjas hap rrugë për 22 familje të lagjeve “Ballshkashi”, “Beqo” dhe “Tarushi”

Miranda Rira facebook: Në shërbim të komunitetit. Çdo ditë, nga një punë. Hapja e rrugës për rreth 22 familje të lagjes “Ballshkashi”, “Beqo” dhe “Tarushi”,...

Dëmtohen stolat në shëtitoren e lumit. Bujar Vreto apel për arrestimin e personave që...

Bujar Vreto facebook: Partia Demokratike Librazhd dënon cdo akt barbar me pronën publike dhe i bëjmë thirrje organeve ligjzbatuese të gjejnë autorët dhe të dërgohen...

Banorët e Pallatit-19 ankohen për higjenën tek ndërtesa e braktisur ngjitur me ta

Për shumë vite banorët e pallatit-19 të ndodhur midis rrugëve Jakup Bicaku dhe Qazim Murtini në qëndër të qytetit Librazhd, përjetojnë një situatë aspak...

Librazhd/ Lista me emrat e dosjeve të qytetareve të miratuara me VKM që duhet...

Drejtoria Rajonale Aluizni-t Elbasan njofton qytetarët që kanë emrat ne listat e mëposhtme të paraqiten pranë zyrave të kësaj Drejtorie për të kryer veprimet...

ZRPP Librazhd / 84 personat që kanë emrat në listë, të paraqiten për të...

Rreth 80 persona, të poshtë shënuar duhet të paraqiten për të tërhequr dokumentat e pronësisë të prodhuara nga ZVRPP ditët e fundit. ZRVPP Librazhd...

Skroskë: “Gruaja Rurale” në aktivitete

Pjesmarrja e "Gruas Rurale" në aktivitete si përmirësim pylli, matje paraprakisht e punimeve të bëra nga Shoqata "Gradishta" me perfaqesues Z.Hekuran Mema & Federata Rajonale...

Drejtori i ZRPP Librazhd suprizon qytetarin. I dorëzon 21 çertifikatat e pronësisë në shtëpinë...

Një banorë i fshatit Kotodesh të Bashkisë Përrenjas, është suprizuar kur ka parë në derën e shtëpisë së tij të trokasi drejtori i Zyrës...

Nxënësit e shkollës “Ibrahim Muça” në aktivitetin AMUN organizuar në Parlamentin Shqiptar

Paraditen e sotme, nxënësit e shkollës së mesme “Ibrahim Muça” Librazhd, morën pjesë në ceremoninë e konferencës së AMUN (Modeli i Kombeve të Bashkuara),...

Ikja e plehrave nga Librazhdi, vjen reagimi i parë qytetar

Ju përshëndes të gjithëve miqte e mi. Mbase ju mar kohë pa arsye të lexoni këtë mesazh, por nuk rezistoj dot pa ndarë me ju...

Këshilltarja e Bashkisë Librazhd nderohet me titullin “Ambasadore e Paqes”

Ditën e djeshme në një ceremoni të “Federatës Universale të Paqes” në Shqipëri, është nderuar me titullin “Ambassador For Peace” znj. Klarita Lumani këshilltare e...

Ujësjellës Kanalizimi Librazhd-Përrenjas, tashmë me shërbim online për konsumatorët

Duke filluar nga dita e sotme "Ujësjellës Kanalizime Librazhd-Përrenjas" ofron për të gjithë konsumatorët, shërbimin më të ri online për tu njohur me konsumin...

AdZM – Polici plan masash për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotikëve

Administrata e Zonave të Mbrojtura qarku Elbasan takim me përfaqësues të policisë së shtetit për bashkëpunim në parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike në...

Dëmtohet rëndë rruga ndërlidhëse e fshatrave Librazhd Qëndër dhe Katund me qytetin e Librazhdit

Katër ditë më parë, LIBRAZHDI.INFO pasqyroi problematikën që po i shfaqeshe nga erozioni në një pjesë të segmentit të rrugës ndërlidhëse të fshatrave Librazhd...

Dëbora zbardh sërisht Stëblevën. Vërshojnë turistët

Këtë fundjavë, fshatrat e njësisë administrative Stëblevë janë pushtuar sërisht nga reshjet e dendura të dëborës, për të disatën herë këtë dimër. Trashësia e...

Taulant Balla: Urë-Beli të Re për 500 banorët e fshatit Togëz

E ndërtuar më shumë se 40 vjet më parë, ura e varur që lidh një lagje të fshatit Togëz me pjesën tjetër të fshatit...

Erozioni i tokës dëmton rrugën ndërlidhëse të fshatrave Librazhd Qëndër dhe Katund me qytetin...

Nuk kanë të mbaruar problemet nga erozioni i tokës në fshatrat e librazhdit. Së fundmi preken edhe banorët e fshatrave Librazhd Qëndër dhe Katund. Rruga...

Rrëfejnë peshkatarët: “Pamë trupin e mbytur të 56 vjeçarit Ali Tota por …

Sipas një burimi konfidencial, trupi i pa jetë i 56 vjeçarit Ali Tota është parë për herë tu fundit po në të njëjtën ditë...

Erozioni i tokës rrezikon shembjen e shtëpisë së familjes Bisku në Pishkash

Dëbora dhe shirat e dendura të tre muajve të parë të fillim vitit, po duken qartë me problemet që i sollën erozionit të tokës...

Zjarrëfikësi Hero që rrezikon jetën e tij në kërkim të 56 vjeçarit A.T të...

Operacioni i kërkimit të 56 vjeçarit Ali Totës të mbytur disa ditë më parë në lumin Shkumbin vazhdoi edhe në ditën e sotme. Përveç...

Dimri i egër i 2018 dëmton rrugët e disa akseve rurale të bashkisë Librazhd

Dimri i 2018 nuk kaloi pa reshje të dendura dëbore dhe shiu në zonën e Librazhdit. Por moti i keq ka sjellur jo pak...

Taulant Balla për Ditën e Verës uron qytetarët e Librazhdit dhe Përrenjasit

Edhe këtë 14 Mars, deputeti i zonës librazhdit z. Taulant Balla gjeti rastin te uroj me këtë karolin të bukur festën e e Ditës...

Tërmet në Librazhd për “Ditën e Verës”

Rreth orëve të para të mëngjesit të ditës së sotme një tërmet ka goditur zonën e Librazhdit. Tërmeti ishte  me magnitudë 3.2 ballë dhe epiqendra...

I riu nga Përrenjasi iku si emigrant në Francë, përfundon futbollist me pagë 1500...

Ishte muaji korrik i 2017 kur një i ri nga Prrenjasi emigroi për një jetë më të mirë drejt Europës. Bëhet fjalë për 26...

“Dita e Verës”! Shoqata “Çermenika” për festën nesër në Funarës vendos autobuzë për çermenikasit...

Të dashur vëllezwr dhe motra Çermenikas. Ja dhe dita e shumë pritur erdhi, nesër ju mirëpresim në Funarës - Çermenikës. Shoqata Kulturore Çermenika 2017 siç...

Emisioni BOOM denoncon abuzimin me një leje ndërtimi të një pallati 9-katësh nga bashkia...

Emisioni "BOOM" trajtoi mbrëmjen e sotme një rast me lejet e ndërtimit, duke evidentuar faktin sesi shteti bën lëmsh një marrëdhënie mes pronarëve të...

Zbulohet objekti që ka përdorur hajduti për të thyer xhamin e derës së bankës...

I mbuluar me kapuç dhe shall në fytyrë, një person akoma i pa indentifikuar për blutë e librazhdit, mesnatën e të premtes ka tentuar...

Shoqat Çermenika në bashkëpunim me Bashkinë Librazhd, organizojnë festën e Ditës së Verës –...

SHOQATA "ÇERMENIKA" Përshëndetje të nderuar Çermenikas. Siç iu patëm premtuar, Ditën e Verës këtë vitë për herë të parë do ta festojmë në vendin e saj...

Historia e çiftit nga Librazhdi që përloti teleshikuesit e emisionit “Dua të të bëj...

Sot në programin “Dua të të bëj të lumtur” u bëmë dëshmitarë të një historie tepër të bukur, plot dashuri dhe sakrifica. Histori të...

Dëmtohen banesat nga rrëshqitjet e tokës në fshatrat Fanjë dhe Farret të Njësisë Administrative...

Reshjet e shiut dhe bëbora kanë krijuar mjaft probleme në të dyja bashkitë Librazhd dhe Përrenjas. Përsëri një tjetër rrëshqitje tokash, konkretisht në Farret në...

Bujar Vreto kryetari i PD Librazhd, viziton nga afër familjet e përmbytura tek lagjia...

Në faqen zyrtare fazebook z.Vreto shkruan se shirat kanë sjellë dëme të mëdha në qytetin e Librazhdit, sidomos në lagjen poshtë shinave të trenit...

Bllokohen akset rrugore të Njësisë Administrative Stravaj

Në orët e para të mëngjezit u morën masa të menjëhershme nga Ndërmarrja e Rrugëve bashkia Përrenjas, për të zhbllukuar aksin rrugoror të Njësisë...

Vari nipin në pemë, ironizon xhaxhai: “Talla b**** me mediat, doja të bëhesha i...

Shumë lajme janë bërë së fundi për një ngjarje ndoshta aspakt të hijshme, por sigurisht të lejueshme. Një shaka sipas tij për të qeshur ishte...

Myftiut Ylli Gurra i jepet titulli “Qytetar Nderi” i Librazhdit (video)

Përfaqësues të komuniteteve fetare në Shqipëri janë bashkuar në Librazhd ku myftiu i Tiranës Ylli Gurra u nderua me titullin Qytetar Nderi. Këshilli bashkiak mori...

Fermeri apelon për ndihmë në Librazhd

Alarmante, 300 dele të Nazmi Muzhaqit në Polis Vilan në nevojë për bazë ushqimore tagji. Bashkia Librazhd të mundësoj ndihmën e nevojshme për këtë fermer...

ZVRPP Librazhd rrit performancë në sherbimet ndaj qytetarëve

Informacion për publikun nga ZVRPP Librazhd: Duke qenë se Zyra Vendore e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Librazhd ka filluar të ndryshojë performancën dhe sjelljen...

Ngricat pushtojnë fshatrat e Librazhdit

E gjithë zona e Librazhdt vijon të jetë në pushtetin e dëborës dhe temperaturave që shkojnë disa gradë nën zero. Këto ditë qindra banorë në...

Vështirësitë e një kryetari të opozitës

Situata e motit të keq është një rast ideal për një kryetar opozite të shfrytëzojë rastin për të bërë propagandën e partisë së tij...

Ngricat e natës rëndojnë situatën në qytetin e librazhdit

Temperatuarat e ulëta të natës, kanë shkaktuar ngrirjen e dëborës dhe kthim në akull në të shumtën e rrugicave të qytetit të librazhdit. Punonjës e...

Shpëtohet gruaja e sëmurë në Stravaj

Një grua e dëmurë nga njësia administrative Stravaj në Prrenjas kishte mbetur bllokuar në dëborë duke rrezikuar jetën. Familjarët e saj e kishin mbajtur në...

Kaos nga bllokimi i rrugëve. Dy të sëmurë kërkojnë ndihmë në fshatin e Letmit....

Situaltë problematike në territorin e Bashkisë së Librazhdit. Pothuajse të gjitha rrugët rurale ngelen të bllokuara. Thirrja për ndihmë kësaj here ka ardhur nga një...
video

“Kthesat e vdekjes” në Librazhd, aksi rrugor që merr jetë njerëzish

Disqe makinash të mbetura në anë rrugë. Stopa të thyer dhe mbrojtëse të dëmtuara. Pas tyre vijnë lapidaret përkujtimore. Panoramë e trishtë në rrugën...

Djemtë Çermenikës sfidojnë Rusët

Eshtë ritual në Rusi të tregosh kurajon dhe forcën tënde duke u zhveshur nën temperaturat tepër të ulëta dhe të pa përballueshëm nga trupi...

LIBRAZHD – Mbyllja e shkollave dhe bllokimi i akseve rrugore në zonat e thella...

Aksi rrugor rural Mirake-Polis Vilan, segmenti Gur Shpat - Polis Vilan mbetet akoma e bllokuar nga dëbora dhe si pasojë nuk zhvillohet mësimi në...

Bllokim rrugësh, mungesë të energjisë elektrike dhe mos zhvillimi i proçesit mësimorë! Sitata aktuale...

LIBRAZHD: Reshjet e dëborës bllokojnë disa fshatrata, disa aksese rrugore lidhëse me qytetit të pakalueshme, defekte të energjise elektrike si dhe në disa shkolla...

Përrenjasi dhe Librazhdi mbulohen nga dëbora. Problemet e para në bllokimin e rrugëve dhe...

Akset rrugire Librazhd - Qafë Thanë dhe Librazhd - Bulqizë që nga dita e djeshme kanë krijuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve. Në gatishmëri...

LAJMI FUNDIT –  Dëbora bllokon aksin rrugor Librazhd-Prrenjas-Qaf Thanë. Është i kalueshëm vetëm me...

Reshjet e dëborës kanë sjellur probleme për drejtuesit e mjeteve që po qarkullojnë në aksin rrugorë Librazhd – Përrenjas – Qaf Thanë. Nga burimet e...

LIBRAZHD – Histori e rrallë dhe e vërtetë: “Mbas 35 vjetësh i gjendet plumbi...

Plagosur në vitin 1983, kohë kur kryente shërbimin ushtarak Quhet Iljaz Dashi, 58 vjeç nga Rrajcë, Bashkia Prrenjas, është plagosur në moshën 23 vjeçare...

MOTI – Sot rifillojnë reshjet e dëborës në zonën e Librazhdit dhe Përrenjasit për...

Duke filluar nga mbasditja e ditës së sotme, zona e Librazhdit dhe Përrenjasit do të zbardhet plotësisht nga reshjet e dëborës. Reshjet e dëborës priten...

STËBLEVË – Banorët dhe elktriçistat po ngrejnë shtyllat e dëmtuara të energjisë elektrike.

Banorët e Fushë Studën janë mbedhur duke u ardhur në ndihmë elektricistave të librazhdit për të ngritur në këmbë shtyllat e rrëzuara si pasoj...

PËRRENJAS/ Proçedohet penalisht subjekti për lidhje të paligjshme të ujit.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit, në Stacionin e Policisë Përrenjas, bënë referimin e materialeve në prokurori për proçedim penal në gjendje të...
video

“Çermenika” shkon në Greqi; Dega e shoqatës nga Librazhdi hapet edhe në Selanik

Me dashurinë dhe përkushtimin për traditat, zakonet dhe trashëgimin e kulturore e patriotike të një prej zonave më të veçanta të Shqipërisë, është themeluar...

Qytetari PROTESTON në shëtitoren e lumit! Bashkia Librazhd të marrë masat për WC publike.

LIBRAZHDI.INFO sot kërkon të denoncojë një fenomen tepër shqetësues për banorët e qytetit Librazhd. Njerëz të pa përgjegjshëm, kryejnë nevojat e tyre personale ku të...