Tuesday, September 17, 2019
Ballina Etiketimet Taulant Balla

Etiketim: Taulant Balla

Rrezikuan studimet universitare, Taulant Balla zgjidh hallin e 4 maturantëve të...

4 maturantë të shkollës se mesme “Ibrahim Muça” Librazhd dhe “Halit Bërzeshta” Prrenjas rrezikuan të mos vazhdonin studimet universitare sipasoj e një gabimi njerëzor...

Vizita e deputetit Balla. Artisti Gëzim Hidri jep lajmin e mirë

Deputeti Taulant Balla i shoqëruar nga Iridion Bahiti, zhvilloi një vizitë në ekspozitën e artistit Gëzim Hidrit, në ambjentet e jashtme të Presidencës. Gëzimi...

Librazhd / Fabrikë prodhimi për pjesët interiore të makinave Benz, Ford...

Kompanitë e prodhimit të makinave Mercedez-Benz, Ford dhe FIAT tashmë prodhojnë pjesë interiore të tyre në një fabrikë në Librazhd. Ndoshta nuk do ta...

Aksidenti në Elbasan / Balla i shpëton jetën qytetarit. Çmendet Berisha,...

Sali Berisha facebook: Taulant Balla aksidenton qytetarin! Çunat e krimit po bejne gjithçka te fshijne krimin! sb “Pershendetje doktorr ... Para pak minutash deputeti taulant balla eshte perfshire...

Lajmi i Fundit / Deputeti Taulant Balla i shpëton jetën qytetarit...

Taulant Balla shpëton jetën e një qytetari që ishte përplasur nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16.30 në unazën jugore të qytetit...

Projektligji “Për Strehimin Social”, fjala e deputetit Taulant Balla në seancën...

Taulant Balla facebook: Faleminderit z. Kryetar, Së pari, një përgënjeshtrim për kolegun Luan Rama që ka të bëjë me Komitetin Kombëtar të luftës kundër substancave narkotike....

Ndizen dritat. Qytetarët e Prrenjasit me qëndër te re moderne, falë...

Mbrëmjen e djeshme u ndezën dritat për “Qëndrën e qytetit Përrenjas”. Kjo vepër publike është një investim mundësuar nga qeveria shqiptare. Dikur baltë e...

Taulant Balla pritet nga kancelarja gjermane Angela Merkel

Deputeti i librazhdit z. Taulant Balla është pritur nga kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë një vizite zyrtare në gjermani së bashku me kryeministrin Edi...

Lajmi i Fundit / Taulant Balla takim në Bundestag me Presidentin...

Deputeti i Librazhdit z.Taulant Balla së bashku me kryeministrin e vendit Edi Rama, janë të ftuar në një vizitë pune në Gjermani. Axhenda e...

Balla dhe Ruçi takohen me Presidentin e Parlamentit Europian

Taulant Balla facebook: Presidenti i Parlamentit Europian Antonio Taiani është një mik i shkëlqyer i Shqipërisë. Në takimin që zhvilluam bashkë me Kryetarin e Kuvendit...

Taulant Balla, Blendi Klosi, Bashkia Librazhd dhe Shoqata “Egnatia”, aksion për...

Taulant Balla facebook: Jemi të vendosur për të pastruar Shqipërinë nga plerat. Nëse shqiptarët i vënë qëllim diçka vetes, mund t’ia dalin mbanë. Sapo kemi marrë...

Taulant Balla: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e...

Taulant Balla facebook: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit midis Shqipërisë dhe BE është njohje e qartë arritjeve të...

Deputetët Taulant Balla dhe Nuri Belba ishin sot pranë fermerëve të...

Taulant Balla facebook: Bashkë me deputetin Nuri Belba sot isha për një vizitë tek Xhevit Alla në Rashtan të Bashkisë Prrenjas. Xheviti është një nga...

Taulant Balla / Pas dhunës në Parlament fshihen gjyqtarët dhe politikanët...

Sot ka pasur dhunë në parlament, por akti më i rëndë dhe më i turpshëm është se një pjesë e madhe e dhunës ka...

Balla dhe Belba në Skroskë, në familjen e Hysen Hunçi për...

Facebook Taulant Balla: Nuk ka mënyrë më të mirë për të kremtuar Pashkën, sesa duke ju gjendur pranë dhe duke ndihmuar ata që kanë nevojë. Të...

Taulant Balla apel fermerëve në Polis: Bëhuni bashkë, jo secili për...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët në Njësinë Administrative Polis në Librazhd. I shoqëruar nga Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla...

Rama këshillon fermerët nga Librazhdi: Si ta bëni fshatin të suksesshëm

Nga Librazhdi, kryeministri Edi Rama ka këshilluar fermerët që të bashkojnë dijet në prodhimet bujqësore, në mënyrë që fshati të jetë i suksesshëm. Rama tha...

Taulant Balla: “Jemi këtu sëbashku me kryeministrin Rama, për tju thënë...

Banorët e njësisë administrative Polis morën lajmin e shumëpritur ditën e sotme nga deputeti i zonës për rrugën, gjatë një takimi të zhvilluar me...

Lajmi i Fundit- Edi Rama në Polis

Kryemisnitri Edi Rama, i pranishëm sot në njësinë administrative Polis të Bashkisë Librazhd, për takimin e bashkëqeverisjes me njerëzit e zakonshëm dhe fermerët e...

Taulant Balla: Urë-Beli të Re për 500 banorët e fshatit Togëz

E ndërtuar më shumë se 40 vjet më parë, ura e varur që lidh një lagje të fshatit Togëz me pjesën tjetër të fshatit...

Balla shikon nga afër investimin e qeverisë për rikonstruksionin e shkollës...

Deputeti Taulant Balla në llogarinë zyrtare facebook: Rreth 400 nxënës në qytetin e Prrenjasit tashmë do të kenë mundësi të mësojnë në një shkollë me...

Deputeti Balla jep lajmin e mirë për Investimin e rradhës të...

Investimi i radhës i Qeverisë në qytetin e Prrenjasit është rikonstruksioni i Qendrës Kulturore, e cila e kishte humbur tërësisht funksionin për shkak të...

Deputetët Balla dhe Belba: “Qëndra Shëndetësore e Qukësit do të rikonstruktohet...

Deputetët e Partisë Socialiste z.Taulant Balla dhe z.Nuri Belba ishin të pranishëm ditën e djeshme pranë Qëndrës Shëndetësore të njësisë administrative Qukës. Të njohur...

Rrahim Çota ish deputeti i PD, përgëzon deputetin Taulant Balla për...

E pazakontë por e vërtetë. Dikur rival politik, një rivalitet që do të shoqëroheshe edhe me incidente gjatë fushatave elektorale të viteve 2009 dhe...

Balla në mbledhjen e qeverisë në Elbasan: “Ja investimet në bashkinë...

Gjatë takimit të këshillit të ministrave për bashkëqeverisjen me qytetarët e qarkut të elbasanit, deputeti Balla në fjalën e tij nuk la pa përmendur...

Taulant Balla nxjerr faktet e reja që implikojnë Lulzim Bashkën me...

Taulant Balla facebook: Faktet e reja të nxjerra në dritë nga investigimi i Revistës amerikane “Mother Jones” dhe të ripublikuara sot në shumë media të...

Deputeti Taulant Balla uron mësuesit e Librazhdit dhe Përrenjasit për festen...

Mësuesi, ky profesion sa i çmuar dhe human, do të vlerësohet gjithmonë në ditë si kjo e sotmja, por jo vetëm! Me shumë respekt e...

Deputeti Balla dhe ministrja Manastraliu vizitojnë Deonin e vogël në Qendrën...

Falë ekipit të shkëlqyer te mjekëve pediatër gjendja e Deonit është stabilizuar dhe së shpejti ai mund të kthehet në shtëpinë e tij. / LIBRAZHDI.INFO

Balla i përgjigjet Berishës: Gurorja është e biznesmenit që ka ndërtuar...

Sqarim mbi genjeshtren e radhes se Sali Berishes: Sali, e kuptoj qe tani je bere nje objekt tallje. Edhe vete se ke menduar ndonjehere qe...

Deputetët Taulant Balla dhe Nuri Belba, vizita në familjet e Rrajcës.

Taulant Balla facebook FOTO E DITËS: Në Rrajcë pas disa takimesh, ndalova për një bisedë me dajë Kodhelin (77 vjeç) dhe dajë Shabanin (76 vjeç)....

Ministria e Shëndetësisë Orgerta Manastriliu e shoqëruar nga deputeti Taulant Balla...

Orgerta Manastriliu facebook Spitali bashkiak i Librazhdit duket se e ka ruajtur emrin e mirë ndër vite për shërbimet që ofron ekipi i mjekëve mundëson...

Ministria e Shëndetësisë Orgerta Manastriliu e shoqëruar nga Deputetët Taulant Balla...

Taulant Balla facebook Bashkë me deputetin Nuri Belba dhe Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishim në poliklinikën e Prrenjasit. Deputeti i zonës Nuri Belba i shpjegoi...

LAJMI FUNDIT: Deputeti Balla flet për situatën kritike të energjisë elektrike...

Taulant Balla facebook Situata e emergjencës, e krijuar prej dëmtimeve të rënda të rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike pas reshjeve të dëborës në Librazhd,...

Kryebashkiaku Gurra: Bashkia në punë për hapjen e të gjithë akseve...

Kastriot Gurra #Facebook Brenda ditës kemi bërë të mundur hapjen e pothuajse të gjitha rrugëve të Bashkisë Librazhd. Puna vazhdon edhe në këto momente dhe deri...

Deputeti Taulant Balla shikon nga afër situatën e bllokimin të rrugëve...

Taulant Balla #facebook Së bashku me Drejtorin e ARRSH Afrim Qendro dhe Kryetarin e Bashkisë Kastriot Gurra, që prej mëngjesit të sotëm shkuan në zonën...

Taulant Balla: Ftesa jonë për një pakt kombëtar me Europën 🇦🇱🤝🇪🇺

Fjala në cilësinë e Bashkëkryetarit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri- BE: Mirë se erdhët në Kuvendin e Shqipërisë! Gjithashtu edhe kolegëve të mi, 14...

Sali Berisha denoncon me Fake News pas mashtrimit që i bëri...

Qytetari dixhital nxjerr bllof Doktorrin me Fake News, duke e mashtruar këtë të fundit. Nostalgjia për kohën kur librazhdin e drejtonte Rrahim Cota qënka shumë...

1.3 miliardë lekë investim i qeverisë për furnizimin me ujë të...

6500 banorë të fshatrave Dritaj, Fanjë dhe Karkavec, Bashkia Prrenjas, do të mund të furnizohen me ujë të pijshëm falë investimit 1.3 miliardë lekë...

Ministri Arben Ahmetaj flet për investimet e së ardhmes në bashkinë...

Fjala e Arben Ahmetaj: Bashkia e Prrenjasit është përfituese edhe e një projekti tjeter të rëndësishëm, në kuadër të bashkëpunimit me Qeverinë Italiane për rikonstruksionin...

Ju shembet ura, banorët e Hotolishtit marrin një lajm të mirë...

Deklarata e deputetit të zonës Taulant Balla: “Shkumbini përpin një urë këmbësorësh në Hotolisht të Librazhdit. Sapo të bjerë niveli i ujit, me mbështetjen e...

Taulant Balla në ABC News për situatën e tensionuar në kuvend,...

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, Taulant Balla, ka folur për disa nga çështjet më të diskutuara, duke filluar nga situata e tensionuar...

Kopshti pa drekë mbaroi. Pjesa më e madhe e kalamajve kanë...

Deputetet e LSI tentojnë ti prishin konferencën për shtyp në cilësinë e kryetarit të grupit parlamentar, ndërsa deputeti Taulant Balla i lë me gisht...

Ministri i Fincave Ahmetaj, Deputeti Balla dhe Kryetari Bashkisë Gurra inspektuan...

Taulant Balla @facebook Falë programit të Ministrisë së Financave IACA, Bashkia e Librazhdit është përfituese e rikonstruksionit të Qendrës Kulturore të Fëmijëve, e cila për...

Hapet Zyra e Bashkëqeverisjes me qytetarin në Prrenjas

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla njëherësh drejtuesi i PS qarkut elbasan si dhe deputeti Nuri Belba përurojnë zyrën e bashkëqeverisjes me...

Taulant Balla: LSI është një parti sezonale dhe se fton Opozitën...

I ftuar në emisionin informativ REPORT-TV, kreu i grupit parlamentar socialist theksoi për sfidat me dialogun me opozitën, ku është e qartë se PD...

Taulant Balla: PS e vetmja forcë politikë me një platformë konkrete...

Fjala e deputetit Taulant Balla ditën e sotme në tryezën e rrumbllakët ” Votimi i Shtetasve Shqiptarë jashtë vendit”: E nderuar zonja Hysi, Të nderuar ministra,...

Reklama