Ballina Kronikë Lajmi i Fundit / Deputeti Taulant Balla i shpëton jetën qytetarit që...

Lajmi i Fundit / Deputeti Taulant Balla i shpëton jetën qytetarit që sapo ishte aksidentuar nga një automjet

8973
0
SHPËRNDAJE

Taulant Balla shpëton jetën e një qytetari që ishte përplasur nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16.30 në unazën jugore të qytetit të Elbasanit.

Balla ishte duke udhëtuar me automjetin e tij kur ka parë të shtrirë në rrugë një shtetas rreth 65 vjeç i cili ishte përplasur nga një makinë. Ai,bashkë me kalimtarë të rastësishëm, kanë dhënë ndihmën e parë duke e larguar nga rruga.

Balla ka njoftuar menjëherë policinë dhe ambulancën që kanë mbërritur në vendin e aksidentin. Qytetari i aksidentuar është transportuar me shpejtësi në spital ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

Policia po punon për identifikimin e automjetitdhe autorin që shkaktoi këtë aksident.

Nuk është hera e parë që deputeti i Elbasanit shpëton jetë njerëzish. Gjatë dimrit që sapo kaluam ai ka kërkuar ndihmën e helikopterëve duke i dërguar ata në zonat më të thella ku i ka dhënë ndihmën shëndetësore mjaft sqytetarëve që kanë qenë të izoluar e nuk  kishin asnjë mundësi shpëtimi. Infoelbasani.al

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here