Ballina Art Presidenti Ilir Meta njihet me punimet artistike të mjeshtrit librazhdas Gëzim Hidri

Presidenti Ilir Meta njihet me punimet artistike të mjeshtrit librazhdas Gëzim Hidri

663
0
SHPËRNDAJE

Ilir Meta facebook:

Mjeshtri i madh i punimit të gurit, Gëzim Hidri, një artist i veçantë e shembull frymëzimi për talentet e reja, prej disa ditësh ka hapur një ekspozitë mbresëlënëse në kopshtin e Presidencës. 

Kënaqësi të shihja sot nga afër 34 veprat e tij të artit, të punuara aq mjeshtërisht dhe të vlerësuara maksimalisht nga qindra dashamirës, vendas dhe të huaj, të artit e të kulturës shqiptare. 

Të stimulojmë artin e të promovojmë punën krijuese e gjithë atë pasuri shpirtërore që kanë të tillë mjeshtra të mëdhenj, si Gëzim Hidri. / LIBRAZHDI.INFO

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here