Ballina Bota Djali nga librazhdi mesazh prekës për Nënën e tij, pasi ja del...

Djali nga librazhdi mesazh prekës për Nënën e tij, pasi ja del të bëhet avokat në Amerikë

12471
0
SHPËRNDAJE

Igers Vangjeli është një djal nga qyteti i Librazhdit i cili pasi ka mbaruar shkollën e mësmë “Ibrahim Muça” dhe studimet Universitare në Strugë të Maqedonisë, si shumë djem të tjerë librazhdas emigron në Amerikë për të përmbushur ëndërrën e tij.

Por falë përkushtimit dhe sakrificës, sot erdhi edhe dita e Igersit. Tashmë ëndërra e tij u realizua duke marrë Çertifikatën e AVOKATIT në Betimi zyrtar Shteteror dhe Federal në Gjykatën Supreme të Shtetit të Missouri-t dhe Kongresit të Shtetit.

Por të gjithë këtë arritje, Igersi ja dedikon mamasë së tij me anë të një mësazhi prekës në llogarinë e tij zyrtare të facebook-ut:

“Mami, sot është dita jonë, dhe kjo është vetëm për ty dhe për sakrificen tënde! Sot të përulem ty! Faleminderit Zot! Betimi zyrtar Shtetëror dhe Federal në Gjykatën Supreme të Shtetit të Missouri-t dhe Kongresit të Shtetit” / LIBRAZHDI.INFO

 

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here