Ballina Sport Ferbjol Leka, ish portieri i “KF Sopoti” tashmë mbron portën e “Fc...

Ferbjol Leka, ish portieri i “KF Sopoti” tashmë mbron portën e “Fc Iliria” Stockholm – Suedi

1255
0
SHPËRNDAJE

Ish portieri KF Sopoti prej një sezoni futbollistik është lojtarë i “Fc Iliria” Stockholm në kampionatin Suedez. Deri tani ka bërë një paraqitje shumë të mirë duke u aktivizuar në 9 ndeshje zyrtare. Trajneri i ekipit beson tek gardiani librazhdas, duke i lënë mbrojtjen e portës së FC Ilirisë gjatë ndeshjet e mbetura të sezonit.

Nga ana tjetër LIBRAZHDI.INFO ka siguaruar edhe opinionit e mira të disa shokëve të ekipit, të cilët shprehin se ndjehen të sigurtë me Febjolin në portë.

Kujtojmë se portieri Leka është rritur pranë klubit librazhdas në ekipet zinxhire të KF Sopoti duke luajtur edhe per disa vite me ekipin e parë. Gjithashtu ka zhvilluar edhe disa sezone të mira me ekipet e Pogradecit dhe Përrenjasit. / LIBRAZHDI.INFO

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here