Ballina Kuriozitete Emisioni FIKS FARE fshatin e Skraparit e bën të Librazhdit. Në rrjet...

Emisioni FIKS FARE fshatin e Skraparit e bën të Librazhdit. Në rrjet plas gallata.

657
0
SHPËRNDAJE

Një kronikë e emisionit FIKS FARE, për protestën e banorëve të fshatit Back të bashkisë Skrapar për mos mbajtjen e premtimit të kompanisë TAP të ndërtimit të rrugës së fshatit prej 4km me asfalt, është bërë shkaku që të plasi gallata në rrjetin social facebook.

E gjitha kjo pas një lapsusi në titullin e kronikës të postimit në faqen zyrtare facebook të Fiks Fare, ku fshatin Back e emërtonin si pjesë të territorit të bashkisë Librazhd.

Disa nga komentuesit arriten deri aty sa të shkrunin që emisioni Fiks Fare tek rubrika e monitorimeve të shfaqi edhe këtë lapsusin e tij, pra të monitoroje vetveten. Ndërsa një tjetër shkruan se Librazhdi nuo është dhe afër Skraparit! Etj.. / LIBRAZHDI.INFO

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here