Tuesday, November 19, 2019

Bashkia Librazhd

Ballina Bashkia Librazhd

Rikonfirmohet Kastriot Gurra si kandidaturë e PS për bashkinë e Librazhdit

Sipas një artikulli të Top Channel “Emrat e PS për zgjedhjet, kryebashkiakët që mund të ikin dhe të rinjtë që vijnë në 2019”, e...

7 Kanalet Vaditëse që Bashkia Librazhd do të rikonstruktojë për vitin 2018

Bashkia Librazhd hap tenderin për "Rikonstruksion e 7 Kanaleve Vaditëse" për vitin 2018. Vlera e përllogaritur është 19.850.768,00 lekë të rinj. 1- Kanali Vaditës Kokrevë,...

Lamtumirë logo e vjetër / Bashkia Librazhd hap konkursin për krijimin e Logos së...

Ndarja e re teritoriale, zgjerimi i bashkisë ku ju bashkuan dhe njësitë amdinistrative Stëblevë, Lunik, Orenjë, Qendër,Polis dhe Hotolisht, ka bërë që kryebashkiaku Kastriot...

TENDERA / Bashkia Librazhd hap thirrje për propozime për kontrata publike

1- Transport i mbetjeve urbane nga qyteti i Librazhdit ne Inceneratorin Elbasan prane metalurgjikut Vlera e përllogaritur 1.059.934,00 lekë të rinj / Afati përfundimtar i...

Vogëlushët e qytetit, një vizitë në Bashkinë e Librazhdit

Dita e martë ka qënë një ditë tepër e veçantë për stafin e bashkisë Librazhd. Si rrallë herë presin vizita, ndryshe nga ato të...

Pendohet Miranda Rira. Fshin statusin pasi e quan emisionin “Fiks Fare” në “Shpif Fare”

Emisioni “Fiks Fare” e akuzoi kryetaren e Bashkisë Përrenjas për presione për vëndin e punës ndaj Blerina Ozunit, një nëne me dy fëmije. Blerina...

Kastriot Gurra: Inspektoriati i Mjedisit nuk funksionon, bashkia paguan kosto të lartë për pastrimin...

Përplasje mes kryebashkiakëve dhe drejtorëve të drejtorive në mbledhjen e Prefekturës Elbasan “Kryebashkiaku i Librazhdit, Kastriot Gurra, tha se bashkia paguan kosto të lartë për...

Vogëlushët marrin në pyetje kryebashkiakun Gurra

Temën e mësimit "Pushteti vendor" në lëndën Edukatë Shoqërore, e zhvilluan në Bashkinë Librazhd Shkolla “Estref Mënalla” Vulçan / Hotolisht: “Një falenderim i veçantë shkon për...

KQZ: Kryetarët e bashkive të mos zgjidhen direkt nga populli, por nga këshilli bashkiak

Kryetarët e bashkive, sipas nje ideje te Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, do të ishin mirë sikur të zgjidheshin nga Këshillat Bashkiakë dhe jo më...

Lajmi i fundit: “Ikin plehrat nga Librazhdi”. Këshilli bashkiak miratoi vendimin ditën e sotme

Bashkia Librazhd facebook: Në Këshillin Bashkiak Librazhd sapo miratuam largimin e mbetjeve nga Bashkia Librazhd në Incereatorin e Elbasanit. Një lajm i mirë për çdo banor...

Varfëria në Librazhd: Kastriot Gurra replikë me deputetin demokrat Endri Hasa

Kryetari i Bashkisë Librazhd z.Kastriot Gurra në llogarinë e tij facebook i përgjigjet denoncimeve të deputetit të Partisë Demokratike z.Endri Hasa, për varfërfërinë e...

Kryebashkiaku Gurra uron banorët e Çermenikës dhe të gjithë zonës së Librazhdit për “Ditën...

Bashkia Librazhd uron Gëzuar ditën e Verës! Ky është viti i tretë që kjo festë festohet në Bashkinë tonë. Sivjet vendosëm të festojmë ditën e...

Kastriot Gurra “8 Marsin” zgjodhi ta festojë pranë nënave, motrave dhe bashkëshorteve që...

Sot, është dita Ndërkombëtare e çdo Gruaje, e çdo Nëne, e çdo Motre, e çdo Bije. Është dita në të cilën çdo grua duhet të...

Habit Kastriot Gurra! Për festën e 7 Marsit dhuron një trëndafil për çdo mësues...

Kastriot Gurra facebook: Nje trëndafil për çdo mësues/e të Bashkisë Librazhd. Zgjodhëm këtë simbolikë për të shprehur mirenjohjen tonë për çdo arsimtar në misionin fisnik për...

Zjarrëfiksit amerikanë në librazhd

Ka qenë arsye thjeshtë personale dhe familjare, ajo që ka sjellë në Shqipëri, Jim Coryelle, një ndër personalitetet e lartë të Departamentit të Zjarrfikësve...

Myftiut Ylli Gurra i jepet titulli “Qytetar Nderi” i Librazhdit (video)

Përfaqësues të komuniteteve fetare në Shqipëri janë bashkuar në Librazhd ku myftiu i Tiranës Ylli Gurra u nderua me titullin Qytetar Nderi. Këshilli bashkiak mori...

Ngricat e natës rëndojnë situatën në qytetin e librazhdit

Temperatuarat e ulëta të natës, kanë shkaktuar ngrirjen e dëborës dhe kthim në akull në të shumtën e rrugicave të qytetit të librazhdit. Punonjës e...

Fadromat punojnë tërë natën në qytetin e Përrenjasit për të hapur rrugët

Moti i keq jo vetëm ka krijuar vështirësi për banorët e fshatrave të Përrenjasit por edhe për ata të qytetit. Siç shikohet edhe në pamjet...

Kastriot Gurra flet për situatën e motit të keq

Raporti i Shtabit te Emergjences deri ne keto momente: Ne Njesine Polis: Rruget jane te hapura perjashto aksin Qafe Dardhe- Vilan. Nderkohe po punohet nga Gurshpata...

Këshilli Bashkiak Librazhd miratoi bursat për studentët.

Këshilltari Geli Bahiti facebook Sot këshilli bashkiak miratoi bursat për studente e viteve të para 2017-2018 me të gjithë votat pro, 0 kunder, 0 abstenim. Falenderojmë Bashkinë...

Kryetari i shoqatës Komunitetit “Egjiptian” Librazhd takim me drejtorin Michael Samec Shoqërisë Gjermane për...

Një përfaqësi e Bashkisë Librazhd merr pjesë në workshopin për Shtetet e Ballkanit Perëndimore në ambjentet e brëndshme të Shoqërisë Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar...

Kryebashkiaku Gurra: Bashkia në punë për hapjen e të gjithë akseve rrugore që lidhin...

Kastriot Gurra #Facebook Brenda ditës kemi bërë të mundur hapjen e pothuajse të gjitha rrugëve të Bashkisë Librazhd. Puna vazhdon edhe në këto momente dhe deri...

Zjarrëfiksit e Strugës takim pune me përfaqësuesit e Bashkisë Përrenjas.

Një ekip i shërbimit zjarrfikës të Strugës ishin këtë të enjte mysafirë në Bashkinë e Prrenjasit. Pas një takimi me shefin e repartit zjarrfikës të...

Kryebashkiaku Gurra nis aksionin e mbjelljeve të pemëve sëbashku me punonjësit e ndërmarrjes së...

Facebook @Kastriot Gurra Data 27.01.1923, shënon për Shqipërinë hapin e parë në miratimin e një ligji të veçantë për pyjet dhe kullotat. Sot pas 95 vitesh,...

Bashkia Librazhd hap Thirrjen për Projekt Propozimi

Bashkia Librazhd ne partneritet me Programin ReLOaD shpall dje Thirrjen e Pare publike per Organizatat e Shoqerise Civile per dorezimin e projekt propozimeve ne...

Gurra dhe Gega takim me banorët e Hotolishtit për çështjen e ujit

Kryebashkiaku Kastriot Gurra sëbashku me drejtorin Agron Gega të Ujësjellës-Kanalizimeve zhvilluan një takim pune me banorët e Njësisë Administrative Hotolisht. Më poshtë gjeni statusin e...

Kalendari i bashkisë Librazhd për vitin 2018

Ky është kalendari i bashkisë Librazhd dizenjuar për vitin 2018 me fotomapje të marra nga qyteti dhe zona e librazhdit.

Këshilli Bashkiak miraton buxhetin për vitin 2018

7,5 Miljard leke u miratua nga keshilli bashkiak buxheti per vitin 2018 pa votat e keshilltareve te opozites. 5 Miljard leke jane per investime ne...

Reklama