Tuesday, November 19, 2019

Politikë

Ballina Politikë

Rikonfirmohet Kastriot Gurra si kandidaturë e PS për bashkinë e Librazhdit

Sipas një artikulli të Top Channel “Emrat e PS për zgjedhjet, kryebashkiakët që mund të ikin dhe të rinjtë që vijnë në 2019”, e...

Bujar Vreto flet për herë të parë për humbjen e zgjedhjeve. Objektivat e PD...

Në emrin tim dhe të degës PD Librazhd, ju falenderoj që më mundësuat këtë intervistë për të shprehur mendimet e mia lidhur me situatën...

Aksidenti në Elbasan / Çmendet prap Berisha, akuzon gazetarin për lidhje me Ballën. Ky...

Gazetari i ri Daniel Muçaku nga Librazhdi i cili punon për portalin Dritare.net, ka reaguar ndaj akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha i cili e...

Aksidenti në Elbasan / Balla i shpëton jetën qytetarit. Çmendet Berisha, ndryshon versionin e...

Sali Berisha facebook: Taulant Balla aksidenton qytetarin! Çunat e krimit po bejne gjithçka te fshijne krimin! sb “Pershendetje doktorr ... Para pak minutash deputeti taulant balla eshte perfshire...

Balla dhe Ruçi takohen me Presidentin e Parlamentit Europian

Taulant Balla facebook: Presidenti i Parlamentit Europian Antonio Taiani është një mik i shkëlqyer i Shqipërisë. Në takimin që zhvilluam bashkë me Kryetarin e Kuvendit...

Taulant Balla: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit...

Taulant Balla facebook: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit midis Shqipërisë dhe BE është njohje e qartë arritjeve të...

Taulant Balla / Pas dhunës në Parlament fshihen gjyqtarët dhe politikanët e korruptuar!

Sot ka pasur dhunë në parlament, por akti më i rëndë dhe më i turpshëm është se një pjesë e madhe e dhunës ka...

Vajza nga Librazhdi, kandidate për Këshillin e qytezës Barnet / Londër, nga partia kryeministres...

Anila Skeja është një vajzë nga Librazhdi, e cila jeton sëbashku me familjen e saj në qytetin e Londrës / Angli prej disa vitesh. Së...

Nisma e jashtëzakoshme aktivistëve të FRES Përrenjas. Si do t’i ndihmojnë ata fëmijët autik?!

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Autizimit aktivistët e Fres Prrenjas në bashkëpunim me shoqatën Medpak organizuan një takim sensibilizues në ndihmë të të...

Protesta e degës së Partisë Demokratike Librazhd sot në aksin rrugorë Elbasan – Tiranë

Tashmë ka fiilluar mosbindja civile dhe ska kthim pas. Të dashur miq, demokratë, socialistë të ndershëm askush nuk mund të na ndalë në rrugën tonë...

Iridion Bahiti: Partitë opozitare po transformohen në shoqëri anarkiste

Protestat e fundit opozitare me thirrje për mos bindje civile qytetare duke bllokuar rrugët e shkatërruar prona të përbashkëta, nuk kanë ngelur pa u...

Partia Demokratike Librazhd thirrje për protestë

Bujar Vreto facebook: Librazhdi Gati .. Flamuri mbrohet, liria fitohet.. Varferia ka pllakosur vendin.. Diktatura e bunkerizuar duhet shkrumbuar.. Oligarkia e ed-ver ramës meriton ndëshkim.. Mosbindje civile, tashmë realitet.. Askush mos...

Taulant Balla apel fermerëve në Polis: Bëhuni bashkë, jo secili për hesap të vet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët në Njësinë Administrative Polis në Librazhd. I shoqëruar nga Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla...

Taulant Balla: “Jemi këtu sëbashku me kryeministrin Rama, për tju thënë se do bëjmë...

Banorët e njësisë administrative Polis morën lajmin e shumëpritur ditën e sotme nga deputeti i zonës për rrugën, gjatë një takimi të zhvilluar me...

Ilirjan Blloshmi komenton vizitat e deputetit Endri Hasa dhe Bujar Vreto në disa familje...

Bujar Vreton dhe Endri! Patëm Bujarin dhe Endri Hasën dje në fshat. Kështu me tha im kushëri dje. -Po hë i thash, cfarë thonin? Hiç...

Lajmi i Fundit- Edi Rama në Polis

Kryemisnitri Edi Rama, i pranishëm sot në njësinë administrative Polis të Bashkisë Librazhd, për takimin e bashkëqeverisjes me njerëzit e zakonshëm dhe fermerët e...

Endri Hasa dhe Bujar Vreto takim me banorët e fshatrave Prevall dhe Kostenjë (video)

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Endri Hasa, zhvilloi nje takim me banorët e Prevallit dhe Kostrenjës fshatrat më të largët të bashkisë Librazhd, ndërsa...

Sekretari i shoqatës “Çermenika 2017”. Molla e sherrit midis shoqatës dhe Partisë Demokratike dega...

Pak ditë më parë, pamë një përplasje të fortë midis Partisë Demokratike Librazhd nëpërmjet kryetarit të saj z.Bujar Vreto dhe Shoqatës “Çermenika 2017”. Shkak...

Varfëria në Librazhd: Kastriot Gurra replikë me deputetin demokrat Endri Hasa

Kryetari i Bashkisë Librazhd z.Kastriot Gurra në llogarinë e tij facebook i përgjigjet denoncimeve të deputetit të Partisë Demokratike z.Endri Hasa, për varfërfërinë e...

Shoqata “Çermenika”: Z. Bujar Vreto, mos hidhni baltë dhe mos sillni konflikte në shoqatën...

Pas akuzave në drejtim të Shoqatës “Çermenika 2017” të bëra disa ditë më parë nga z. Bujar Vreto kryetari i Partisë Demokratike dega Librazhd,...

Bujar Vreto: Festa e “Ditës Verës” në Çermenikë u shfrytëzua politikisht nga Shoqata Çermenika...

Në 14 mars 2018 si asnjëher tjetër u organizua festa e ditës së Verës në vendin e vet aty ku ajo ka gjenezën aty...

Hasa dhe Vreto në Librazhd-Qëndër për të parë nga afër përpirjen që po i...

Deputeti z.Endri Hasa dhe kryetari i PD dega Librazhd z.Bujar Vreto ishin pranë familjes së Xhone Asgjetës, për tu njohur më nga afër me...

Rrahim Çota ish deputeti i PD, përgëzon deputetin Taulant Balla për rrugën e Çermenikës

E pazakontë por e vërtetë. Dikur rival politik, një rivalitet që do të shoqëroheshe edhe me incidente gjatë fushatave elektorale të viteve 2009 dhe...

NDIHMA EKONOMIKE – Deputeti i PD, Endri Hasa, kundër rritjes së numrit të përfituesve...

Në seancën parlamentare te ditës së Enjte dt.15 Mars 2018 deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Elbasanit z.Endri Hasa, në fjalën e tij...

Balla në mbledhjen e qeverisë në Elbasan: “Ja investimet në bashkinë Përrenjas dhe Librazhd”

Gjatë takimit të këshillit të ministrave për bashkëqeverisjen me qytetarët e qarkut të elbasanit, deputeti Balla në fjalën e tij nuk la pa përmendur...

“Dita e Verës” urimi i Partisë Demokratike Librazhd

GEZUAR 14 MARSIN ‘’DITEN E VERES’’ 2018 ! Përzemërsisht ju uroj Gezuar 14 marsin ‘ditën e verës 2018.. Ju banorët e mrekullueshëm të rrethit Librazhd që...

Bujar Vreto kryetari i PD Librazhd, viziton nga afër familjet e përmbytura tek lagjia...

Në faqen zyrtare fazebook z.Vreto shkruan se shirat kanë sjellë dëme të mëdha në qytetin e Librazhdit, sidomos në lagjen poshtë shinave të trenit...

Balla i përgjigjet Berishës: Gurorja është e biznesmenit që ka ndërtuar shtëpinë dhe zyrën...

Sqarim mbi genjeshtren e radhes se Sali Berishes: Sali, e kuptoj qe tani je bere nje objekt tallje. Edhe vete se ke menduar ndonjehere qe...

Vështirësitë e një kryetari të opozitës

Situata e motit të keq është një rast ideal për një kryetar opozite të shfrytëzojë rastin për të bërë propagandën e partisë së tij...

Deputetët Taulant Balla dhe Nuri Belba, vizita në familjet e Rrajcës.

Taulant Balla facebook FOTO E DITËS: Në Rrajcë pas disa takimesh, ndalova për një bisedë me dajë Kodhelin (77 vjeç) dhe dajë Shabanin (76 vjeç)....

Partia Demokratike dega Librazhd feston 27–vjetorin e themelimit. Fjala e plotë e kryetarit z....

27 VJET PD LIBRAZHD Të nderuar demokrat dhe demokratë të Librazhdit dhe Prrenjasit ! Të nderuar të ftuar nga Partitë Aleate dhe shoqata e ish të...

Taulant Balla: Ftesa jonë për një pakt kombëtar me Europën 🇦🇱🤝🇪🇺

Fjala në cilësinë e Bashkëkryetarit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri- BE: Mirë se erdhët në Kuvendin e Shqipërisë! Gjithashtu edhe kolegëve të mi, 14...

Pas deklaratës së deputetit opozitar për djegien e mandateve … – shprehet Sokol Dosku...

I nderuar deputet, përfaqësues i popullit, pse deklaron se ka situatë konfliktuale civile pas djegies së mandateve (nëse ndodh)? Kjo deklaratë vetëm një moment pasi...

Bujar Vreto e paralajmëroi shembjen e urës rrethi i bardhë të lagjes Roçi,  Hotolisht,...

Nga Agim Blloshmi Ura mbi shkumbin në atë të lagjes Roci në njësinë administrative Hotolisht e ka përpirë shkumbini dhe banorët janë në mëshirë...

Sali Berisha denoncon me Fake News pas mashtrimit që i bëri qytetari dixhital. Reagon...

Qytetari dixhital nxjerr bllof Doktorrin me Fake News, duke e mashtruar këtë të fundit. Nostalgjia për kohën kur librazhdin e drejtonte Rrahim Cota qënka shumë...
video

Taulant Balla në ABC News për situatën e tensionuar në kuvend, çeshtjet e Nezar...

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, Taulant Balla, ka folur për disa nga çështjet më të diskutuara, duke filluar nga situata e tensionuar...

Bujar Vreto dhe deputeti Endri Hasa, takime me banorët dhe strukturat e në Orenjë...

Artikull nga Agim Blloshmi Kryetari i Partisë Demokratike z. Bujar Vreto gjatë muajit janar ka zhvilluar takime me banorët e Njesive Administrative Orenjë -...

Kopshti pa drekë mbaroi. Pjesa më e madhe e kalamajve kanë ikur, kanë ngelur...

Deputetet e LSI tentojnë ti prishin konferencën për shtyp në cilësinë e kryetarit të grupit parlamentar, ndërsa deputeti Taulant Balla i lë me gisht...

Hapet Zyra e Bashkëqeverisjes me qytetarin në Prrenjas

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla njëherësh drejtuesi i PS qarkut elbasan si dhe deputeti Nuri Belba përurojnë zyrën e bashkëqeverisjes me...

Dashamir Alliu: Ne shqiptarët e Shqipërisë londineze kemi qenë dhe vazhdojmë të jemi indiferentë...

Pse ne shqiptarët londinezë kemi qenë dhe vazhdojmë të jemi indiferent ”të shkomtarizuar” nuk reagojmë protestojmë kundër mbjelljes betonizimit bunkerizimit kolonizimit ”Shkomtarizimit-Helenizimit” të Shqipërisë...

Taulant Balla: LSI është një parti sezonale dhe se fton Opozitën për dialog sidomos...

I ftuar në emisionin informativ REPORT-TV, kreu i grupit parlamentar socialist theksoi për sfidat me dialogun me opozitën, ku është e qartë se PD...

Ervini dhe Bujari hajnë e pijnë bashkë por demokratët e thjeshtë i kanë alergji....

Sot Lulzim Basha nuk i di problemet reale që ka PD-ja, e kjo nuk është për faj të tij, por është për faj të...

Balla: Protesta e opozitës për Shkëlzenin dhe hotelin e Bashës

Fjala e deputetit të librazhdit Taulant Balla në seancën e sotme parlamentare, në emër të Grupit Parlamentar Socialist: Të nderuar kolegë, Në pikën e parë të rendit...

Taulant Balla: PS e vetmja forcë politikë me një platformë konkrete ku emigrantët janë...

Fjala e deputetit Taulant Balla ditën e sotme në tryezën e rrumbllakët ” Votimi i Shtetasve Shqiptarë jashtë vendit”: E nderuar zonja Hysi, Të nderuar ministra,...

Mariglen Disha emerohet drejtori i ri i Hipotekes Elbasan

Mariglen Disha emerohet drejtori i ri i Hipotekes Elbasan. Suksesi në krye të Aluzni elbasan  ku i dha drejtim legalizimeve të mijërave legalizimeve, e...

Fatmir Brazhda emërohet drejtori i ri i Hipotekës Librazhd

Fatmir Brazhda emërohet drejtori i ri i Hipotekës Librazhd. Z.Brazhda zëvëndëson Bledi Koçi i cili kishte një vitë që mbante këtë postë si përfaqësues...

Balla i kërkon Ramës aeroport për librazhdin

Në rrjetet sociale këto ditë ka qarkulluar një foto humori, ku deputeti librazhdas Taulant Balla i kërkon kryeministrit Edi rama ndërtimin e një aeroporti...

Reklama