Monday, January 20, 2020

Bota

Ballina Bota

Djali nga librazhdi mesazh prekës për Nënën e tij, pasi ja del të bëhet...

Igers Vangjeli është një djal nga qyteti i Librazhdit i cili pasi ka mbaruar shkollën e mësmë “Ibrahim Muça” dhe studimet Universitare në Strugë...

Taulant Balla pritet nga kancelarja gjermane Angela Merkel

Deputeti i librazhdit z. Taulant Balla është pritur nga kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë një vizite zyrtare në gjermani së bashku me kryeministrin Edi...

Lajmi i Fundit / Taulant Balla takim në Bundestag me Presidentin e Parlamentit gjerman,...

Deputeti i Librazhdit z.Taulant Balla së bashku me kryeministrin e vendit Edi Rama, janë të ftuar në një vizitë pune në Gjermani. Axhenda e...

Balla dhe Ruçi takohen me Presidentin e Parlamentit Europian

Taulant Balla facebook: Presidenti i Parlamentit Europian Antonio Taiani është një mik i shkëlqyer i Shqipërisë. Në takimin që zhvilluam bashkë me Kryetarin e Kuvendit...

Përfaqësuesi i komunitetit “Egjiptian” Librazhd, mori pjesë në Konferencën Rajonale të Shteteve të Ballkanit...

Rexhep Shaka, kryetari i shoqatës së komunitetit “Egjiptian” Librazhd: Në Ljubjanë të Sllovenisë, pjesmarrës në Konferencën Rajonale të Shteteve të Ballkanit Perëndimorë, ku u fol...

Vëllezërit Koçi nga Librazhdi ndërtojnë biznesin më të madh të luleve në Greqinë veriore

Vëllezërit Alfred dhe Afrim Koçi nga Librazhdi si shumë emigrant të tjerë shqiptarë, zgjodhën Greqinë për të emigruan për një jetë më të mirë. Vite...

Vajza nga Librazhdi, kandidate për Këshillin e qytezës Barnet / Londër, nga partia kryeministres...

Anila Skeja është një vajzë nga Librazhdi, e cila jeton sëbashku me familjen e saj në qytetin e Londrës / Angli prej disa vitesh. Së...

Balla dhe Ruçi në Gjenëve në Forumin Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm

Taulant Balla facebbook Së bashku me Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, z. Gramoz Ruçi, morëm pjesë në Forumin Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm që u...

Poezi për dëshmorin e UÇK-së Ndriçim Koxha (Dorëz) nga Rajmonda Malecka.

Ndriçim Sherif Koxha Këtu një varr, Matanë një muranë, Një varr e një muranë prap, Historia mbi fytyrën e Kosovës, Dhimbjet i ka vizatuar varg... Këtu një kodër, Matanë një gropë, Një...

Vinny Dautaj, djali nga librazhdi që po ç’mend amerikanet me biznesin e tij të...

Kjo është historia e një të riu shqiptar, që ka mahnitur edhe të përditshmen amerikane “New York Times”. Vinny Dautaj, për shokët e tij shqiptarë Visi, është djali...

Adelina, vajza nga Librazhdi që punon si infermiere në Gjermani

Gjermania ka nevojë për infermierë dhe kujdestarë për të moshuar. Adelina Toca Shaholli është një nga infermieret shqiptare që punojnë në Berlin. Vazja nga Librazhdi rrëfen...

Reklama