Tuesday, November 19, 2019

Kronikë

Ballina Kronikë

Lajmi i Fundit / 7 vjeçari aksidentohet nga traktori në Qukës. Niset me urgjencë...

Një 7-vjeçar është aksidentuar duke rënë nga zetori. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e të hënës në fshatin Karkavec të Prrenjasit. E. Rr, 7...

Steblevë / Tragjike humbja e jetës së 22 vjeçarit në një ditë feste për...

Ajo që është një ditë feste për fshatrat e zonës së Stëblevës, traditë e ruajtur për dekada me rradhë deri në ditët e sotme....

Lajmi i Fundi / Vdes 23 vjeçari nga Stebleva, pasi ra nga mullari me...

Një 23 vjeçar ka humbur jetën pasi ra nga mullari me bar. Policia njofton se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin “Zabuzun” Njësia...

E trishtë/ Eltoni nga Pishkashi humb betejën për jetën!

Shuhet Elton Allko  djali nga fshati Pishkash Bashkia Përrenjas, i cili nuk mundi ta përballoi sëmundjen që i mori jetën. Qe prej tri vitesh...

Aksidenti në Elbasan / Balla i shpëton jetën qytetarit. Çmendet Berisha, ndryshon versionin e...

Sali Berisha facebook: Taulant Balla aksidenton qytetarin! Çunat e krimit po bejne gjithçka te fshijne krimin! sb “Pershendetje doktorr ... Para pak minutash deputeti taulant balla eshte perfshire...

Lajmi i Fundit / Deputeti Taulant Balla i shpëton jetën qytetarit që sapo ishte...

Taulant Balla shpëton jetën e një qytetari që ishte përplasur nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16.30 në unazën jugore të qytetit...

Lajmi i Fundit / Aksident në Qafë Thanë, makina fluturon dhe kthehet përmbyset

Një aksident ka ndodhur mesditen e sotme në aksin rrugorë Prrenjas - Qaf Thanë. Një autovetur del nga rruga dhe fluturon në ajër duke...

Librazhd / Nusja dhunon vjerrën. Gjykata vendos urdhër mbrojtjeje

Komisariati Policisë Librazhd Më datë 26.04.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen H.R, vjeç 83, pasi nusja...

Policia në kërkim të 15 vjeçarit nga Librazhdi. Dyshohet si autori i disa vjedhjeve...

Komisariati Policisë Librazhd: Më datë 26.04.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për shtetasin A.O, vjeç 15, banues në Librazhd,...

Librazhd / Vetëhelmohet 56 vjeçarja

Tragjike në një fshat të Librazhdit. Një grua 56 vjeçe është vetëhelmuar me pesticide dhe ka përfunduar në gjendje të rëndë shëndetësore në Spital. Ngjarja...

Ruani fëmijët / Akti i turpshëm në Librazhd. Një 14 vjeçar abuzon me 10...

Një vogëlushi 10 vjeçar nga librazhdi ka treguar në shtëpi se çfarë i kishte ndodhur, ku 14 vjeçari .X. ka abuzuar me të duke...

35 vjeçari rreh 68 vjeçarin në fshatin Fushë Studën. Policia në kërkim të tij

Komisariati i Policisë Librazhd: Më datë 16.04.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për shtetasin H.L, vjeç 35, banues në Durrës,...

Alsident në Qafë Thanë, makina përmbyset në mes të rrugës

Një aksident, fatmirësisht pa persona të lënduar, ka ndodhur mesditën e sotme në Qafë Thanë. Drejtuesi i një automjeti ka humbur kontrollin duke zbritur Qafë...

Përrenjas / Digjet dyqani ushqimor

Komisariati Policisë Librazhd: Më datë 14.04.2018, në fshatin Prrenjas, ka rënë zjarr në dyqanin ushqimor në pronësi të shtetasit A.K vjeç 20, ku janë djegur...

Lajmi i Fundit / Vetvaret 60 vjeçarja duke i dhënë fund jetës në fshatin...

Komisariati Policisë Librazhd Më datë 14.04.2018, rreth orës 12:40, ne fshatin Rrajcë Prrenjas, është gjetur e vetëvarur pa shenja jete në kasollen e bagëtive, shtetësja...

Librazhd / 26 vjeçarja ushtron dhunë fizike ndaj burrit dhe e bën për spital....

Në të shumtën e rasteve jemi mësuar të dëgjojmë lajme çdo ditë që burrat ushtrojnë dhunë ndaj grave. Por në rastin e sotëm kemi...

Lajmi i Fundit / Aksident në Murrash – aksi rrugorë Librazhd-Elbasan

Një autovetur ngjyrë gri është aksidentuar në vendin e quajtur Murrash të Librazhdit, në distancën midis Bar Restorant Kalasë dhe Restorant Gjahtarit. Siç e shikoni...

Prrenjas / I ngordh qeni, ai akuzon fqinjin se ia ka helmuar

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lëpushë. Një ditë më parë u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për shtetasin...

Drejtonte mjetin në gjëndje të dehur, arrestohet 41 vjeçari nga Librazhdi

Komisariati Policisë Librazhd Në vijim të zbatimit të planit të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë, specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor,...

Qukës / Gruaja i ikën nga shtëpia, burri denoncon në polici zhdukjen e saj

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në fshatin Bërzeshtë. G.B, 29 vjeç me banim në këtë fshat ka kallzuar në polici se i...

Në Qukës 29 vjeçari rreh me grushta 22-vjeçaren se nuk i pranoi lidhjen

E refuzoi propozimin për lidhje, i riu e dhunon brutalisht 22-vjeçaren. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gurrë, njësia administrative Qukës, Librazhd. Sipas Policisë Librazhd, shtetasi...

Arrestime nga Policia Librazhd në Dorëz dhe Qukës për ndërtime pa leje

Komisariati i Policisë Librazhd Më datë 05.04.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për shtetasen D.A, vjeç 58, banuese në...

Lajmi i Fundit: Digjet Mercedezi në Librazhd

Një autovetur Mercedes i një qytetari nga Librazhdi është djegur plotësisht nga zjarri paraditen e sotme rreth orës 12:00 në unazën e sipërme të...

Lajmi i Fundit / Familjarët denoncojnë humbjen e 43-vjeçarit nga Xhyra. Policia në kërkim

Një 43-vjeçar nga fshati Xhyrë i Librazhdit është larguar nga banesa e tij pa lënë gjurmë prej dy ditësh, duke alarmuar familjarët të cilët...

Firma merr lejen e rehabilitimit te shtratit të lumit “Rrapun”, por abuzon duke nxjerrur...

“Fiks Fare” iu rikthye temës së shfrytëzimit pa kriter të shtretërve të lumenjve, ku subjekte dhe individë punojnë pa leje nga organet shtetërore. Për...

Policia Librazhd arrestime në Dragostunjë, Bërzeshtë dhe Kotodesh

Komisariati i Policisë Librazhd Më datë 28.03.2018, u ndalua shtetasi në kërkim R.B, vjeç 20 banues në fshatin Dragostunj, pasi Gjykata e Shkallë Parë Elbasan, ka...

E dhunonte kunata, 51 vjeçarja nga Librazhdi merr urdhër mbrojtjeje nga gjykata

Komisariati Policisë Librazhd: Më datë 27.03.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen XH.V, vjeç 51, banuese Librazhd, pasi...

Lajmi i Fundit: Vodhi Bankën e Librazhdit gjatë natës, arrestohet autori

Një bankë është grabitur gjatë natës në Librazhd. Autori mori një sasi lekësh  duke thyer derën e bankës me një levë, por u zbulua më...

19 vjeçari nga Librazhdi dencon të atin për dhunë fizike, merr urdhër mbrojtje nga...

Komisariati Policisë Librazhd Më datë 26.03.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes, për shtetasin E.Ç vjeç 19, pasi babai H.Ç, vjeç...

Dhunoi bashkëshorten, arrestohet 36 vjeçari nga Policia Librazhd

Komisariati i Policisë Librazhd Më datë 24.03.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes për shtetasen B.M., vjeçe 32, banuese në Librazhd,...

Aksident në Murrash. Autovetura përplaset me fugonin

Në orët e vona të ditës së sotme dy mjete udhëtarësh, një autovetura dhe njē fugon sprinter janë përplasur me njeri tjetrin tek vendi...

Gjendet trupi i 56-vjeçarit të mbytur Ali Tota

Zjarrëfiksit e Elbasanit dhe të Librazhdit, arritën të nxirrnin nga rrjedha e ujit të lumit Shkumbin, trupin e Ali Totës 56-vjeçarit të mbytur rreth...

Vodhën 65-vjeçarin nga Quksi, dy persona në kërkim nga Policia

Komisariati i Policisë Librazhd Më datë 21.03.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan dhe punohet për kapjen e shtetasit A.S,...

Vetëvritet 17 vjeçarja nga Librazhdi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para dy ditëve në qytetin e Librazhdit, ku një vajzë 17-vjeçare vrau veten duke u helmuar me substance...

Polumbarët e RENEA-s në kërkim të trupit të 50 vjeçarit A.T nga Librazhdi, i...

Gjatë ditës së sotme forca të shumta Policie si dhe Polumbarët e repartit RENEA, janë vënë në kërkim përgjatë rrjedhjes së lumit Shkumbin të...

Arrestohet 29 vjeçari nga Përrenjasi

Komisariati i Policisë Librazhd Më datë 16.03.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin B.S., vjeç 29, banues në Përrenjas, pasi...

Një 50 vjeçar nga Librazhdi deklarohet i humbur

Që nga dita e djeshme Ali Toda 50 vjeç ka humbur kontaktet me familjarët e tij. Këta të fundit e kanë denoncuar në polici...

Digjet shtëpia në Librazhd

Digjet një banesë në Librazhd. Ngjarja ndodhi dje në lagjen “Shehe”, në banesën e shtetases F.B  59 vjeç. Dëme në njerëz nuk ka pasur, por...

“Dita e Verës” ndërron jetë 39 vjeçarja nga Hotolishti në rrethana misterioze

Ndërron jetë krejt papritur dhe në rrethana misterioze një 39 vjeçare nga Librazhdi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në fshatin Hotolisht në Librazhdit. Miranda Çota...

Vodhi instalimet elektrike, arrestohet 19 vjeçari nga fshati Dranovicë / Librazhd

Komisariati i Policisë Librazhd Më datë 12.03.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin E.D, vjeç 19, banues në fshatin Dranovic,...

Kërcënohet shoferi nga Prrenjasi, i vendosin granatë në makinë.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në fshatin Katjel, Prrenjas, ku shtetasit më inicialet I.B., 51 vjeç  në mjetin e tij tip “Volkswagen” i është...

Gazetari Artan Hoxha denoncon Hipotekën e Librazhdit, ka privatizuar një pjesë të Hekururdhës

Emisioni “Java” në RTSH ka vijuar edhe këtë të premte vazhdoi me publikimin e kallzimeve të kryera nga Kontrolli i Lartë i Shtetit në...

Policia e Librazhdit arreston hajdutin

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Librazhd bënë ndalimin e shtetasit: Fredi Kiptiu, 29 vjeç banues në fshatin Xhyrë Librazhd. Ndalimi...

Lajmi i Fundit: Tentohet të vidhet gjatë natës Banka Raiffeisen në Librazhd

Komisariati i Policisë Librazhd informacion paraprak: Më datë 09.03.2018 rreth orës 23:35, në sallën operative të Komisariatit të Policisë Librazhd ka rënë alarmi i një...

Alarmante situata në bashkinë Përrenjas. Tjetër rrëshqitje toke në fshatin Stranik të njësisë administrative...

Dy familje në rrezik dhe 30 familje të fshatit të bllokuara. Shak shembja e një rrugë. Bashkia e Përrenjasit, pas situatës emergjente të reshjeve të...

Vetvaret 60 vjeçari në Përrenjas

Gjendet i vetvarur një 60 vjeçar nga Prrenjasi. Më datë 08.03.2018, në Përrenjas, në banesë, është gjetur nga familjarët i vetëvarur shtetasi Sh.R., 60 vjeç. Menjëherë...

Urdhër mbrojtjeje dhe proçedim penal

Komisariati i Policisë Librazhd - Më datë 06.03.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasen R.Q, vjeç 28,...

LAJMI I FUNDIT – Shembet rruga. Izolohen 20 familje tek lagjia e Urës së...

Shirat e rrëmbyeshëm sollën jo pak dëme brenda qytetit të librazhdit. Pasi pērmbytën familje të tëra në lagjen e NSHN-së, por lanë dhe pa rrugë...

Përmbytje në Librazhd

Shirat e rrëmbyeshëm të natës së mbrëmshme përmbytin disa familje në lagjen NSHN Librazhd. Dëme të konsiderueshme ka shkaktuar përmbytjet në shtēpitë e kësaj lagjeje...

Komisariati i Policisë Librazhd arreston shtetasin në kërkim

Komisariati i Policisë Librazhd: Më datë 28.02.2018, u ndalua shtetasi në kërkim V.L vjeç 31, banues në fshatin Rrajc Fush, Prrenjas, pasi Gjykata e Rrethit...

Policia Librazhd – Një person në kërkim për vjedhje dhe një i ndaluar dhunë...

Komisariati i Policisë Librazhd Më datë 24.02.2018, gjatë natës, në fshatin Pishkash, në kabinën elektrike kanë vjedhur bobinat e transformatorit, që furnizon me energji elektrike fshatin...

Vari nipin 4-vjeçar në pemë! Arrestohet xhaxhai.

Pas publikimit të rastit flagrant së dhunës ndaj një të mituri nga xhaxhai i tij, policia ka shkuar në familjen Methasa në fshatin Zdrajsh...

Situatë e rënduar në aksin Prrenjas-Qafe-Thanë, bllokohet qarkullimi

Situatë e rënduar nga reshjet e dëborës dhe në aksin Prrenjas-Qafë Thanë Reshje të dendura dëbore krijojnë probleme serioze në qarkullimim. Shumica e mjeteve që levizin...

Gjuetia e Dhelprave në Librazhd!

Ministria e Mjedisit në bashkëpunim me Bashkinë Librazhd po implementon një projekt 1 mujorë me shoqatën e gjahtarëve të librazhdit për vrasjen e 15...

Aksident me pasojë vdekjen në Librazhd. Viktima B.B 62 vjeç nga Dragostunja

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Librazhd, ku për pasojë ka humbur jetën një 62-vjeçar. LIBRAZHDI.INFO mëson se viktima, Bilal Bajrami...

Hidoçentrali i Stranikut përmbyt dhe dëmton varrezat e fshatit!

Më datë 06 Shkurt 2018 si pasojë e rrjedhjes së ujërave të kanalit të hidrocentralit Stranik të ndërtuar nga një shoqëri private me selinnë...

Lajmi i fundit: “Merr flak kasollja, digjen bagëtitë në fshatin Librazhd-Katund”

Bie zjarr, digjet kopeja me dele dhe qingja në Librazhd. Ngjarja e trishtë ndodhi në fshatin Librazhd Katund në kasollen me bagëti të shtetasit Sh.K....

Situata problematike 1 ditë pas reshjeve të dendura në zonën e Librazhdit. – Nga...

Nga Agim Blloshmi Reshjet e shumta të rëna gjatë natës së mbrëmshme kanë krijuar mjaft probleme në Librazhd. Në në disa lagje të Librazhdit,kryesisht lagjet...

Lajmi i fundit: Shembet Ura e Rrethit Bardhë, Njësia Hotolisht, Librazhd. Banorët apel për...

Momenti ku shembet ura https://youtu.be/n1Do4rBkJZk

E tmerrshme! Çifti nga Prrenjasi braktis foshnjen në…

Çifti nga Përrenjasi braktis foshnjën në mes të Elbasanit Një telefonatë ka mbërritur tek emisioni i mëngjesit në Televizionin Klan. Një grua nga Elbasani ka...

Zjarr në Drejtorinë e Shëndetit Publik të Librazhdit

Një zjarr raportohet të ketë rënë në Drejtorinë e Shëndetit Publik në Librazhd. Sipas të dhënave të para mësohet se shkak i zjarrit është bërë...

Vrasja në Librazhd, flasin komshinjtë: Ata ishin shokë, por nuk do ta besoni …..

Vrasja në Librazhd, flasin komshinjtë: Ata ishin shokë, por nuk do ta besoni çfarë ndodhi një natë! Në rrugën e fshtit Zdrajç të Librazhdit, siç...

Policia Librazhd deklaratë për shtyp për vrasjen e ndodhur ne Zdrajc

NJOFTIMI I POLICISË Në vijim të informacionit të dhënë për ngjarjen e ndodhur në fshatin Zdrajç Librazhd, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit, në...

Vrasje makabre në fshatin Zdranjsh të Librazhdit

Vrasje makabre në fshatin Zdranjsh të Librazhdit. Shtetasi Fiqiri Askurti 51 vjeç, vrau me sopatë për motive të dobëta bashkëfshatarin e tij Idriz Bycin 50...

Masakër mjedisore në pyjet e Polisit

Pamje tëpër shqetësuese në pyjet e Polisit, ku indivivide dhe koncensionare të papërgjegjshëm kanë kryer një masakër te rëndë mjedisore. Instancat e pushtetit lokal,...

PROCEDIME PENALE Komisariati i Policisë Librazhd

Më datë 09.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin H.K, vjeç 57, banues në fshatin Katjel, pasi dyshohet se...

Çifti nga librazhdi aksidentohen në Greqi me pasojë vdekjen

Çifti nga Librazhdi që humbën jetën në Greqi, flasin të afërmit: Kishim kohë pa i takuar, i pritëm me lot gëzimi Një aksident i rëndë...

Tenton të vetvritet vajza nga librazhdi

Një vajze e re nga fshati Bardhaj pi një grusht me paracetamol dhe përfundon në gjëndje të rëndë shëndetsore në spitalin e Librazhdit. Në kushtet...

Reklama