Monday, January 20, 2020

Vendi

Ballina Vendi

Gazmend Bardhi-sekretari i përgjithshëm i PD: Nëse bëhen zgjedhje të lira, në qarkun e...

Me një shënim në facebook, Bardhi shkruan PD së bashku me aleatët janë shumicë në këtë qark dhe se në zgjedhjet e para të...

Taulant Balla: “Kush është kundër Shengenit rajonal nuk kupton procesin e integrimit europian”

Fjala e plotë e z. Balla në Konferencën e Komisioneve Parlamentare për Integrimin Evropian të shteteve të Evropës Juglindore “Kush është kundër Shengenit rajonal nuk...

Aksidenti në Elbasan / Çmendet prap Berisha, akuzon gazetarin për lidhje me Ballën. Ky...

Gazetari i ri Daniel Muçaku nga Librazhdi i cili punon për portalin Dritare.net, ka reaguar ndaj akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha i cili e...

Aksidenti në Elbasan / Balla i shpëton jetën qytetarit. Çmendet Berisha, ndryshon versionin e...

Sali Berisha facebook: Taulant Balla aksidenton qytetarin! Çunat e krimit po bejne gjithçka te fshijne krimin! sb “Pershendetje doktorr ... Para pak minutash deputeti taulant balla eshte perfshire...

Lajmi i Fundit / Deputeti Taulant Balla i shpëton jetën qytetarit që sapo ishte...

Taulant Balla shpëton jetën e një qytetari që ishte përplasur nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16.30 në unazën jugore të qytetit...

Projektligji “Për Strehimin Social”, fjala e deputetit Taulant Balla në seancën e sotme parlamentare

Taulant Balla facebook: Faleminderit z. Kryetar, Së pari, një përgënjeshtrim për kolegun Luan Rama që ka të bëjë me Komitetin Kombëtar të luftës kundër substancave narkotike....

Presidenti Ilir Meta inaguron “Çerdhen” në Përrenjas të financuar nga ambasada Turke

Nga Përrenjasi ku mori pjesë në inaugurimin e një çerdhe për fëmijë të financuar nga ambasada Turke, ish-kryetari i forcës politike që drejton Bashkinë,...

Taulant Balla, Blendi Klosi, Bashkia Librazhd dhe Shoqata “Egnatia”, aksion për pastrimin e mbetjeve...

Taulant Balla facebook: Jemi të vendosur për të pastruar Shqipërinë nga plerat. Nëse shqiptarët i vënë qëllim diçka vetes, mund t’ia dalin mbanë. Sapo kemi marrë...

Taulant Balla: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit...

Taulant Balla facebook: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit midis Shqipërisë dhe BE është njohje e qartë arritjeve të...

Taulant Balla / Pas dhunës në Parlament fshihen gjyqtarët dhe politikanët e korruptuar!

Sot ka pasur dhunë në parlament, por akti më i rëndë dhe më i turpshëm është se një pjesë e madhe e dhunës ka...

“Tungjatjeta” World Vision – Basha dhe Ahmetaj dhurojnë për fëmijët me aftësi të kufizuara...

Qytetarë të shumtë nga zona të ndryshme të Shqipërisë, por edhe përfaqësues të klasës politike i janë bashkuar nismës Tungjatjeta të World Vision. Mes...

KQZ: Kryetarët e bashkive të mos zgjidhen direkt nga populli, por nga këshilli bashkiak

Kryetarët e bashkive, sipas nje ideje te Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, do të ishin mirë sikur të zgjidheshin nga Këshillat Bashkiakë dhe jo më...

Rama këshillon fermerët nga Librazhdi: Si ta bëni fshatin të suksesshëm

Nga Librazhdi, kryeministri Edi Rama ka këshilluar fermerët që të bashkojnë dijet në prodhimet bujqësore, në mënyrë që fshati të jetë i suksesshëm. Rama tha...

Lajmi i Fundit- Edi Rama në Polis

Kryemisnitri Edi Rama, i pranishëm sot në njësinë administrative Polis të Bashkisë Librazhd, për takimin e bashkëqeverisjes me njerëzit e zakonshëm dhe fermerët e...

Varfëria në Librazhd: Kastriot Gurra replikë me deputetin demokrat Endri Hasa

Kryetari i Bashkisë Librazhd z.Kastriot Gurra në llogarinë e tij facebook i përgjigjet denoncimeve të deputetit të Partisë Demokratike z.Endri Hasa, për varfërfërinë e...

Qyteti i Përrenjasit me Qëndër Multifuksionale të Re. Më në fund rikonstruktohet Shtëpia e...

Një lajm i mirë për qytetarët e Përrenjasit. Së shpejti godina e amortizuar e Shtëpisë së Kukturës do të ketë një pamje te re....

Rrahim Çota ish deputeti i PD, përgëzon deputetin Taulant Balla për rrugën e Çermenikës

E pazakontë por e vërtetë. Dikur rival politik, një rivalitet që do të shoqëroheshe edhe me incidente gjatë fushatave elektorale të viteve 2009 dhe...

NDIHMA EKONOMIKE – Deputeti i PD, Endri Hasa, kundër rritjes së numrit të përfituesve...

Në seancën parlamentare te ditës së Enjte dt.15 Mars 2018 deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Elbasanit z.Endri Hasa, në fjalën e tij...

Balla në mbledhjen e qeverisë në Elbasan: “Ja investimet në bashkinë Përrenjas dhe Librazhd”

Gjatë takimit të këshillit të ministrave për bashkëqeverisjen me qytetarët e qarkut të elbasanit, deputeti Balla në fjalën e tij nuk la pa përmendur...

Zbulohet objekti që ka përdorur hajduti për të thyer xhamin e derës së bankës...

I mbuluar me kapuç dhe shall në fytyrë, një person akoma i pa indentifikuar për blutë e librazhdit, mesnatën e të premtes ka tentuar...

Taulant Balla nxjerr faktet e reja që implikojnë Lulzim Bashkën me Rusët

Taulant Balla facebook: Faktet e reja të nxjerra në dritë nga investigimi i Revistës amerikane “Mother Jones” dhe të ripublikuara sot në shumë media të...

Tungjatjeta starton në Librazhd!

Në rrethin e Librazhdit janë identifikuar 470 fëmijë me Aftësi të Kufizuar. 30 prej tyre nuk marrin asnjë shërbim dhe jetojnë të izoluar. Familjet e tyre nuk...

Alban Skënderaj viziton djalin e vogël më aftësi të kufizuar në fshatin e Librazhdit

Në prag të koncertit "Hapësira e një ëndrre", Alban Skënderaj ka takuar Emiljanon, një prej fëmijëve të programit social Tungjatjeta Në rrjetet e tij sociale,...

Edi Rama denoncon sistemin abuziv të ndihmës ekonomike në Bashkinë Përrenjas

Kryeministri i Shqipërisë Z.Edi Rama ka denoncuar një rast flagrant abuziv të Bashkisë Përrenjas për sa i përket menaxhimit të ndihmës ekonomike. Sipas tij,...

Deputeti Balla dhe ministrja Manastraliu vizitojnë Deonin e vogël në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë...

Falë ekipit të shkëlqyer te mjekëve pediatër gjendja e Deonit është stabilizuar dhe së shpejti ai mund të kthehet në shtëpinë e tij. / LIBRAZHDI.INFO

Balla i përgjigjet Berishës: Gurorja është e biznesmenit që ka ndërtuar shtëpinë dhe zyrën...

Sqarim mbi genjeshtren e radhes se Sali Berishes: Sali, e kuptoj qe tani je bere nje objekt tallje. Edhe vete se ke menduar ndonjehere qe...

ALARM: Miranda Rira dritë jeshile përpunimit të plehrave të Shqipërisë e të gjithë Europës...

Kreu i Dhomës Britanike të Tregtisë dhe Industrisë, Zenel Hoxha, i cili ishte i ftuar në studion e TV SCAN për të folur mbi...

Incenerator edhe në Përrenjas: Investitorët britanikë kanë marrë projektin me vlerë 10 mln euro

Përveç Elbasanit, Fierit dhe Tiranës, një incenerator i katërt pritet të ndërtohet në qytetin e Përrenjasit. Janë investitorët britanikë, ata që kanë marrë projektin në...

PLOTËSIMI I FORMULARËVE, MATURA 2018

Plotësimi i formularëve Maturantët e vitit mësimor 2017-2018, do e plotësojnë formularin A1 në shkollat e arsimit të mesëm ku ndjekin studimet. “Plotësimi i formularit A1Z,...

PLEHRAT / Lufta për 20% e kontratës 750 milionshe 5-vjeçare të Bashkisë Përrenjas.

Ditën e djeshme, Këshilli Bashkiak Përrenjas miratoi vendimin për pastrimin e qytetit dhe të territorit të bashkisë. Korrespondeti i LIBRAZHDI.INFO raportoi se gjatë mbledhjes situata...

Reagon deputeti Belba: “Kryetarja Rira kërkon të firmos kontratë 5-vjecare 750 milion lekë, kur...

Të nderuar banorë të bashkisë Përrenjas, marr shkas nga një postim i kryetares së Bashkisë në lidhje me “fitoren ndaj atyre që kanë bllokuar...

PS ndez “motorët” për zgjedhjet lokalet/ Zbulohen kandidatët për bashkitë kryesore

Zgjedhjet vendore të vitit 2019  kanë shtuar “ethet” brenda partive politike. Kur duhet gati një vit për të startuar procesi zgjedhor, kampet politike kanë nisur...

Ministria e Shëndetësisë Orgerta Manastriliu e shoqëruar nga deputeti Taulant Balla vizitojnë spitalin bashkiak...

Orgerta Manastriliu facebook Spitali bashkiak i Librazhdit duket se e ka ruajtur emrin e mirë ndër vite për shërbimet që ofron ekipi i mjekëve mundëson...

Deputeti Taulant Balla shikon nga afër situatën e bllokimin të rrugëve në zonën e...

Taulant Balla #facebook Së bashku me Drejtorin e ARRSH Afrim Qendro dhe Kryetarin e Bashkisë Kastriot Gurra, që prej mëngjesit të sotëm shkuan në zonën...

Taulant Balla: Ftesa jonë për një pakt kombëtar me Europën 🇦🇱🤝🇪🇺

Fjala në cilësinë e Bashkëkryetarit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri- BE: Mirë se erdhët në Kuvendin e Shqipërisë! Gjithashtu edhe kolegëve të mi, 14...
video

Ngrihen ndërmarrjet sociale në bashki, ja 26 kategoritë përfituese

Nis zbatimi i një skeme të re për të mbështetur me punësim dhe shërbime të tjera disa grupe të mëdha shoqërore. Ditën e enjte...

Këshilli i Ministrave merr vendim/ Nga sot punonjësit paguhen për konsumin e ushqimit brenda...

Një vendim në të mirë të punonjësve është marrë nga Këshilli i Ministrave, i cili ka vendosur që të kompensojë vaktet e tyre gjatë...

Matura 2018/ Tashmë do jenë pesë provime me detyrim e me zgjedhje

Edhe këtë vit, maturantët do t’i nënshtrohen pesë provimeve për të mbyllur ciklin e mesëm shkollor. Kjo përcaktohet në udhëzimin nr.28 të Ministrisë së...

Të gjithë sytë nga Durrësi, futbolli shqiptar njeh sot presidentin e ri

Pas një fushate të ndezur elektorale, me projekte e platforma, Federata Shqiptare e Futbollit përgatitet për të njohur sot (ora 9:00)  presidentin e saj...

Sali Berisha denoncon me Fake News pas mashtrimit që i bëri qytetari dixhital. Reagon...

Qytetari dixhital nxjerr bllof Doktorrin me Fake News, duke e mashtruar këtë të fundit. Nostalgjia për kohën kur librazhdin e drejtonte Rrahim Cota qënka shumë...

1.3 miliardë lekë investim i qeverisë për furnizimin me ujë të pijshëm të 6500...

6500 banorë të fshatrave Dritaj, Fanjë dhe Karkavec, Bashkia Prrenjas, do të mund të furnizohen me ujë të pijshëm falë investimit 1.3 miliardë lekë...

Ministri Arben Ahmetaj flet për investimet e së ardhmes në bashkinë Prrenjas

Fjala e Arben Ahmetaj: Bashkia e Prrenjasit është përfituese edhe e një projekti tjeter të rëndësishëm, në kuadër të bashkëpunimit me Qeverinë Italiane për rikonstruksionin...
video

Taulant Balla në ABC News për situatën e tensionuar në kuvend, çeshtjet e Nezar...

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, Taulant Balla, ka folur për disa nga çështjet më të diskutuara, duke filluar nga situata e tensionuar...

Pëllumbi nga Librazhdi falenderon mjekët e QSUT: Më shpëtuan vëllain!

Ndërkohë që shumë njerëz ankohen për shërbimin në spitalet publike shqiptare, një qytetar ka shkruar krejt të kundërtën. Pëllumb Ballolli, nga qyteti i Librazhdit,...

“Monika dhe Luli po ankoheshin për llogaritarin e Habilajve, por ky i Elbasanit iu...

“Monika dhe Luli po ankoheshin për llogaritarin e Habilajve, por ky i Elbasanit iu kapi llogaritarët e tyre. Dhe çfarë llogaritarësh…” Artan Hoxha ka komentuar...

Kopshti pa drekë mbaroi. Pjesa më e madhe e kalamajve kanë ikur, kanë ngelur...

Deputetet e LSI tentojnë ti prishin konferencën për shtyp në cilësinë e kryetarit të grupit parlamentar, ndërsa deputeti Taulant Balla i lë me gisht...

Ministri i Fincave Ahmetaj, Deputeti Balla dhe Kryetari Bashkisë Gurra inspektuan punimet e Qëndrës...

Taulant Balla @facebook Falë programit të Ministrisë së Financave IACA, Bashkia e Librazhdit është përfituese e rikonstruksionit të Qendrës Kulturore të Fëmijëve, e cila për...

Hapet Zyra e Bashkëqeverisjes me qytetarin në Prrenjas

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla njëherësh drejtuesi i PS qarkut elbasan si dhe deputeti Nuri Belba përurojnë zyrën e bashkëqeverisjes me...

Taulant Balla: LSI është një parti sezonale dhe se fton Opozitën për dialog sidomos...

I ftuar në emisionin informativ REPORT-TV, kreu i grupit parlamentar socialist theksoi për sfidat me dialogun me opozitën, ku është e qartë se PD...

Ervini dhe Bujari hajnë e pijnë bashkë por demokratët e thjeshtë i kanë alergji....

Sot Lulzim Basha nuk i di problemet reale që ka PD-ja, e kjo nuk është për faj të tij, por është për faj të...

Punimet për qëndrën e Prrenjasit, Balla dhe Ahmetaj inspektojnë punimet sëbashku me kryebashkiaken Rira

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ishte sot në qytetin e Prrenjasit së bashku me deputetin e zonës, Taulant Balla. Të shoqëruar nga kryetarja...

Rruga Qukës – Qaf Plloc përfundon brenda viti 2019 theksoi ministri Damian Gjiknuri /...

Së bashku me ministrin Gjiknuri, ministrin Ahmetaj, deputetë të zonës dhe drejtues të ARSH inspektuam sot kantierin e punimeve të projektit rrugor Qukës-Qafë Plloçë,...

Qeveria zbret në Qukës për të inspketuar punimet e rrugës Qukës – Qaf...

Së bashku me Ministrin e Infrastrukturës Damian Gjiknuri, Ministrin e Financave Arben Ahmetaj dhe deputetët Shalsi dhe Belba inspektuam punimet e rrugës Qukës-Qafë Plloçë. Kjo...

Të huajt “mësyjnë” në Shqipëri, vinë për pushime, punë por edhe azi

Rritet ndjeshëm numri i turistëve të huaj që kanë ardhur në Shqipëri gjatë viti 2017. Drejtorja e INSTAT, Delina Ibrahimaj, deklaron se vitin e kaluar...

Balla: Protesta e opozitës për Shkëlzenin dhe hotelin e Bashës

Fjala e deputetit të librazhdit Taulant Balla në seancën e sotme parlamentare, në emër të Grupit Parlamentar Socialist: Të nderuar kolegë, Në pikën e parë të rendit...

Taulant Balla: PS e vetmja forcë politikë me një platformë konkrete ku emigrantët janë...

Fjala e deputetit Taulant Balla ditën e sotme në tryezën e rrumbllakët ” Votimi i Shtetasve Shqiptarë jashtë vendit”: E nderuar zonja Hysi, Të nderuar ministra,...

Reklama