Monday, January 20, 2020

Sport

Ballina Sport

KF Sopoti me trajner të ri pas largimit të Klajdi Këngës

Pasi ish-trajneri Kënga bëri publike largimin e tij nga drejtimi i ekipit librazhdas nëpërmjet llogarisë së tij të rrjetit social Facebook, duket se drejtuesit e...

KF Domosdova humb në transfertë 6 – 0 me Butrintin dhe bie nga kategoria

E trishtueshme por e vertetë. Ekipi prrenjsak bie nga kategoria pas humbjes në transfertë 6 - 0 me KF Butrintin e Sarandës. Një lajm...

“Sopoti 1 – 0 Internacional” / Librazhdasit rikthehen tek rezultatet positive

Është mbyllur me një rezultat pozitiv për djemtë e trajnerit Kënga, ndeshja e parafundit e këtij kampioanati. Librazhdasit arrijnë të fitojnë me rezultatin minimal...

“KF Kukësi 5 – 2 KF Sopoti”. Librazhdasit rikthehen tek rezultatet negative

Pas asaj fitorjeje spektakolare 9 - 2 të një jave më parë, dukeshe se gjërat do hecnin shumë mirë për librazhdasit në ndeshjet e...

Ferbjol Leka, ish portieri i “KF Sopoti” tashmë mbron portën e “Fc Iliria” Stockholm...

Ish portieri KF Sopoti prej një sezoni futbollistik është lojtarë i “Fc Iliria” Stockholm në kampionatin Suedez. Deri tani ka bërë një paraqitje shumë...

“FK Përmeti 4 – 1 KF Domosdova” / Prrenjsakët humbin në tranfertë

Ditën e dielë ekipi i KF Domosdova ka zhvilluar ndeshjen e rradhës në transfertë, ku është mundur nga Përmetarë me rezulatitn e pastër 4...

Çmendet Sopoti! Fiton 9 – 2 me Adën e Velipojës

Këtë të djelë, ekipi librazhdas në fushën sportive Elbasan ka arritur një fitore historike, ku ka shënuar plot nëntë gola në portën e ekipit...

Volejbolli i femrave, sporti jetëshkurtër në Librazhd

Është fakt se në Librazhd,vite më parë sporti i volejbollit dhe kryesisht ai i femrave ,renditej përkrah ekipeve të tjera tënjohura në vend. Dhe...

FSHF / Projekti “Grow” në shkollat e librazhdit “Genc Leka” dhe “Vilson Blloshmi”

“GROW”, një projekt shumë i rëndësishëm i Federatës Shqiptare te Futbollit në bashkëpunim me UEFA-n, Ministrinë e Arsimit, Rinisë dhe Sportit Janë mbi 700 shkolla...

Kënga / Lojrtarët ranë pre e provokimeve. Mënyra se si u sollëm në fushë...

Trajneri Klajdi Kënga i pyetur nga portali LIBRAZHDI.INFO për humbjen me Veleçikun në fundjavë dhe incidentet e lojtarëve të KF Sopoti gjatë 90min me...

“Sopoti 1 – 2 Veleçiku” – Skuqet me kartona ndeshja. Rreshka shtyn arbitrin dhe...

Sopoti i Librazhdit u mund këtë të shtunë me rezultatin 2-1 nga Veleçiku, skuadra e vendit të dytë në klasifikimin e përgjithshëm të grupit...
video

Iridion Bahiti në BestSport / Ekipi i Sopotit po fiton eksperiencën e duhur. Fusha...

I ftuar ditën e Henë dt.03.04.2018 në emisionin sportiv të televizionit Best Channel, Iridion Bahiti ish administratori i KF Sopoti deklaroi se: “Ekipi librazhdas Sopoti...

“Vora 3 – 0 Sopoti”- Librazhdasit humbin në transfertë me kryesuesit e Grupit...

Vorakët kanë mundur ditën e djeshme ekipin e Sopotit me rezultatin e paster 3–0, me golat e shënuar nga  Isaraj në pjesën e parë...

Ish kandidati për President i FSHF Shpëtim Hala, i sjell fat Sopotit!

Djali nga Librazhdi Shpëtim Hala, do mbahet mend si i riu që u përball për postin e Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Me një...

Humbet miqsoren kombëtarja “Shqipëri 0 – 1 Norvegji”

Mundemi 1-0 nga Norvegjia. Më tepër se rezultati kjo ishte një nga ndeshjet më të dobëta të kombëtarës tonë drejtuar nga Panucci. Për fat të...

Librazhdasit arrijnë fitoren e dytë brenda javës. “KF Sopoti 2 – 0 Kevitan”

Një tjetër rezultat pozitiv për ekipin librazhdas të KF Sopoti. Kësaj rradhe djemte e Këngës kanë mundur miqtë e KF Kevitan me rezultatin e...

Miqësore “Shqipëri-Norvegji” sot në “Elbasan Arena” ora 19:00. PANUCCI: “Të fokusuar të mundim Norvegjinë!”

Skuadra përfaqësuese shqiptare e futbollit pas seancës së paraditës në “Tropikal” ku trajneri u ndal gjatë te ana taktike me ekipin, vijoi me programin...

Shpërthen trajneri Klajdi Kënga: “Me thikë në dorë mendojnë se po … “

Skandali i radhës dhe të gjithë heshtin ! Prindër të sëmurë që paguajnë për shëndetin e fëmijeve të tyre sepse Sporti në radhë të parë...

KF SOPOTI: Intervistë me trajnerin Kënga. Fitorja me Spartakun dhe ecuria në ndeshjet e...

Pronocohet trajneri Kënga për LIBRAZHDI.INFO për fitoren e arritur ditën e dielë në fushën sportive Elbasan me Spartakun, si edhe synimet që ka ekipi...

Librazhdasit më në fund gjejnë fitoren “KF Sopoti 2 – 1 Spartaku”

Për djemtë e teknikut Kënga vjen fitorja e shumë pritur në ndeshjen e ditës së sotme kundra Spartakut në kompleksin sportiv Elbasan. Mbas barazimeve të...

“Luzi 2008 1 – 1 Sopoti” përfundon në barazim transferta për librazhdasit

Pronocimi i Trajnerit Kënga: Një ndeshje e interpretuar shume mirë, e dominuam kundërshtarin në të gjithë takimin, me përjashtim të rastit të golit të barazimit...

Librazhdasit nuk e njohin fitoren! Sërisht barazim, këtë herë me Partizanin B në shifrat...

Të dielën e 4 Marsit u luajt ndeshja e pesëmbëdhjetë për librazhdasit e KF Sopoti, ku përballë kishin miqtë kryeqytetasit e Partizanit B. Takimi...

“Klosi 3 – 1 Sopoti” një tjetër humbje për librazhdasit që nuk dijnë të...

U luajt sot ndjeshja e 3-te e fazës së dytë, ku librazhdasit u përballën në transfertë me KF Klosi, duke u mundur me rezultatin...

LAJMI I FUNDIT: Zgjedhjet për Presidentin e FSHF mund të përsëriten.

Futbolli shqiptar nuk po gjen qetësi. Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit që u bë më 7 shkurt mund të përsëritet, si për...

“KF Sopoti 0 – 0 Tirana B”. Dy futbollistë librazhdas lënë fushën e blertë...

Sopoti sërisht nuk arrin të fitojë, kësaj rradhe ndaj “Tirana B” ekipit zinxhir kryeqytetas me traditë të madhe në futbollin shqiptar “Tirana” LIBRAZHDI.INFO kontakoi me...
video

GOLAT: “Sopoti 2 – 3 Gramshi” ndeshje e luajtuar dt.11.02.2018 fusha sportive Elbasan. Shikoni...

Vjen humbja e parë për 2018 “Sopoti 2 – 3 Gramshi”. Për librazhdasit shënuan Martin Reshka dhe Ergys Toçka U luajt të dielën dt.11.02.2018 në...

Vjen humbja e parë për 2018 “Sopoti 2 – 3 Gramshi”. Për librazhdasit shënuan...

U luajt sot në Elbasan ndeshja e parë e fazës së dytë “Sopoti 2 - 3 Gramshi”. Sërisht librazhdasit janë të pa fat në arritjen...

KF Sopoti, seancat e fundit stërvitore përpara startimit të kampionatit këtë të diele!

Përmbyllen përgatitjet e fundit të ekipit librazhdas “KF Sopoti” në startim të fazës së dytë këtë të dielë dt.11.02.2018 ora 14:00 ku do të...

Armando Duka zgjidhet president i FSHF-së për herën e peste!

Armand Duka është rizgjedhur president i federatës shqiptare te futbollit. Por mandatin e tij te peste zoti Duka e mori pasi raundit te dyte...

Lajmi i fundit: Julian Çota kryetar dhe Kastriot Gurra anëtar në komisionin e numurimit...

Julian Cota, i deleguari i Bashkisë Përrenjas njëherësh bashkëshorti i kryetares Miranda Rira, caktohet kryetar i komisionit të zgjedhjeve për kreun e presidencës së...

Të gjithë sytë nga Durrësi, futbolli shqiptar njeh sot presidentin e ri

Pas një fushate të ndezur elektorale, me projekte e platforma, Federata Shqiptare e Futbollit përgatitet për të njohur sot (ora 9:00)  presidentin e saj...

Shpëtim Hala: Pse duhet votuar platforma ime për president i FSHF?

Cili është qëndrimi për fushatën zgjedhore për kreun e FSHF? Pse pranova të jem pjesë e garës për kreun e FSHF? Apo rrezikohet futbolli shqiptar? Këto dhe...

Mesazh: Shpetim Hala, Kandidat për President i FSHF

Edhe pak ditë na ndjajnë nga zgjedhjet e 7 Shkurtit për president të Federatës Shqiptare të futbollit. Gjatë kësaj kohe kam marrë mbështetje maksimale nga...

Miranda Rira delegon bashkëshortin, të votojë si përfaqësues i K.F. Domosdova në zgjedhjet e...

Julian Çota bashkëshorti i kryetares së bashkisë Prrenjas znj.Miranda Rira, është autorizuar nga kjo e fundit duke i deleguar kompetencat si delegat në asamblenë...

Këngëtari i West Side Family deklaron publikisht se do të votonte Shpëtim Hala si...

Landi Hysi, këngëtari i grupit West Side Family deklaron publikisht ne emisionin ZONE e Lirë të gazetarit Arjan Çani, se do të votonte Shpëtim...

Njihuni me Florjan Doskaj kampionin e Kikboksit Botëror, i cili është nga Dorëzi i...

Me arritje të vendit të 3-të në Botë ne 12-19.Nëntor Bahrain kikbokseri Florian Doskja me origjinë nga Fshati Dorëz arriti të rrëmbejë medaljen e...

Vazhdojnë punimet për rikostruksionin e fushës sportive të qytetit librazhd.

Sic shikohet edhe në foto, është bërë një punë mjaft e mirë deri më tani. Në tribunën qëndrore janë shtuar 2 rrjesta të tjera me...

Paqe në derbin Sopoti 0-0 Domosdova. Librazhdasve ju anullohet një gol i rregullt. Flet...

Paqe në derbin librqzhdas Sopoti 0 - 0 Domosdova Ishte një ndeshje në përgjithesi e mirë, por jo në pritshmërite e duhura kjo dhe për shkakun...

Ish-administratori Bahiti shprehet për situaten e KF Sopoti

Ish-administratori Iridion Bahiti, i cili menaxhoi ekipin librazhdas për 3 vite gjatë periudhes Korrik 2013 - Qershor 2016 shprehet për situaten e KF Sopoti. Ndiqni...

Grupmoshat e KF Sopoti

Trajneri Bujar Rroca gjatë ketyre viteve ka bërë një punë mjaft të mirë me përgatitjen e grupmoshave. Rezultatet janë mjaft të kënaqëshme por mbështetja...
video

Sopoti i Librazhdit në kategorinë e dytë

Sopoti i Librazhdit në kategorinë e dytë: flet trajneri Klajdi Kënga
video

Merkatoja dimërore: afrohen prrenjsakët Llojku dhe Tocka

KF Sopoti afron dy futbollistë nga Prrenjasi në merkaton dimërore, bëhet fjalë për të rinjtë e talentuar Tocka dhe Llojku qe sezonin e kaluar...

Nuk e propozon Sopoti dhe Domosdova por Shpëtim Halës i hapet dera në Delvinë

Delvina zyrtarizon djalin e librazhdit Shpetim Hala si kandidaturë të tyre për kreun e FSHF, pas refuzimit qe ju bë z.Hala nga dy ekipet...

I riu nga Librazhdi mposht Italianin, dhuron shfaqje në Bahrein

SPORT Florian Doskja nga qyteti i Librazhdit dhe përfaqësues i Shqipërisë në Bahrein të Arabisë në Artet Marciale, ka triumfuar mbrëmjen e djeshme ndaj italianit...

Reklama