Monday, January 20, 2020

Lajme

Ballina Lajme

Bashkia Librazhd miraton nga një shpërblim çdo muaj për trinjakët e lindur në martenitetin...

Bashkia Librazhd / Facebook: Me banorët më të rinj të Bashkisë Librazhd në Wake Up. Ardhja në jetë e trenjakëve, Elisjano, Damiano dhe Ambla gëzoi jo...

E gjobiti Policia Rrugore për dritat. Kryetari i PD Librazhd denoncon rastin me prapavijë...

Kryetari i Degës së PD Librazhd, Bujar Vreto shkruan në një postim në Facebook se është gjobitur nga një polic Freshist ndonëse nuk kishte...

Bashkia Librazhd memorial në përkujtim të 41 vjetorit të 7 aksionistëve të vrarë tek...

Më 15 Janar të vitit 1979 humbë jetën 7 të rinjë pas shembjes së urës mbi lumin Shkumbin të fshatit Spathar. Emrat e atyre që...

Në Komisariatin e Librazhdit festohet 107 vjetori i Policisë së Shtetit

Komisariati i Librazhdit organizoi një cerermoni me rastin e 107 vjetorit të Policisë së Shtetit. Në këtë ceremoni morën pjesë Kryetari Bashkisë Librazhd si...

Maskat grabisin shtëpinë dhe dhunojnë gruan shtatzane në fshatin Kuturman të Librazhdit

Në orët e vona të së Enjtes, dy persona të maskuar kanë grabitur shtëpinë e F. Gegës në fshatin Kuturman. Grabitësit kanë dhunuar edhe...

Bashkia Librazhd rikonstrukton shkollën 9-vjeçare “Destan Sina” në fshatin Vehçan/Hotolisht

Bshkia Librazhd rrjeti social Facebook: "Këtë vit mësimor nxënësit e shkollës 9– vjeçare Destan Sina, e nisën në një ambjent të rikonstruktuar totalisht. Për...

Wake Up/ Nëna e trinjakëve në Librazhd: Si na e shpëtoi jetën mamia

Shtatorin e kaluar historia e tyre bëri jo pak bujë, jo vetëm në Librazhd, por edhe më gjerë. Një nënë ka rrezikuar jetën e...

Rizgjidhet Elvira Poçi në krye të PS Librazhd

Socialistët e Librazhdit kanë rikonfirmuar edhe njëher me votë Elvira Poçin fundjavën e kaluar, duke i dhënë besimin edhe për një mandat tjetër 4...

Dokumentar: Arsimi i Librazhdit ndër vite (video)

Në këtë video përshkruhet rruga që ka ndjekur arsimi në Rrethin e Librazhdit që prej krijimit të tij e deri në ditët e sotme,...

Rrezikuan studimet universitare, Taulant Balla zgjidh hallin e 4 maturantëve të shkollave ”Ibrahim Muça”...

4 maturantë të shkollës se mesme “Ibrahim Muça” Librazhd dhe “Halit Bërzeshta” Prrenjas rrezikuan të mos vazhdonin studimet universitare sipasoj e një gabimi njerëzor...

Rikonfirmohet Kastriot Gurra si kandidaturë e PS për bashkinë e Librazhdit

Sipas një artikulli të Top Channel “Emrat e PS për zgjedhjet, kryebashkiakët që mund të ikin dhe të rinjtë që vijnë në 2019”, e...

Shoqata “Egnatia” përfundon zbatimin e projektit “Pjesëmarrja e publikut në vendimmarrjen vendore” në bashkinë...

"Lex Ferenda" organizoi në Prrenjas Konferencën Përmbyllëse të projektit “Pjesëmarrja e publikut në vendimmarrjen vendore”, ku u prezantuan arritjet e objektivave, aktivitetet e kryera...

Zjarrëfikësit e bashkisë së Prrenjasit, do të kontribuojë për ndërtimin e banesës së Edmond...

Familja e Edmond Blloshmit nga fshati Gurrë që jeton në kushte mjerimi, ka marrë vëmendjen e shumë qytetarëve dhe bizneseve, pas thirrjes në ndihmë...

Lajmi i Fundit / 7 vjeçari aksidentohet nga traktori në Qukës. Niset me urgjencë...

Një 7-vjeçar është aksidentuar duke rënë nga zetori. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e të hënës në fshatin Karkavec të Prrenjasit. E. Rr, 7...

Vizita e deputetit Balla. Artisti Gëzim Hidri jep lajmin e mirë

Deputeti Taulant Balla i shoqëruar nga Iridion Bahiti, zhvilloi një vizitë në ekspozitën e artistit Gëzim Hidrit, në ambjentet e jashtme të Presidencës. Gëzimi...

Shkolla e mesme “Ibrahim Muca” Librazhd, fiton çmimin e II-të në konkursin e kërcimit...

Shkolla e mesme "Ibrahim Muca” Librazhd fiton çmim në konkursin e kërcimit midis shkollave të mesme të qarkut Elbasan, duke u pozicionuar në vendin...

Steblevë / Tragjike humbja e jetës së 22 vjeçarit në një ditë feste për...

Ajo që është një ditë feste për fshatrat e zonës së Stëblevës, traditë e ruajtur për dekada me rradhë deri në ditët e sotme....

Bujar Vreto flet për herë të parë për humbjen e zgjedhjeve. Objektivat e PD...

Në emrin tim dhe të degës PD Librazhd, ju falenderoj që më mundësuat këtë intervistë për të shprehur mendimet e mia lidhur me situatën...

Lajmi i Fundi / Vdes 23 vjeçari nga Stebleva, pasi ra nga mullari me...

Një 23 vjeçar ka humbur jetën pasi ra nga mullari me bar. Policia njofton se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin “Zabuzun” Njësia...

“Qëndra Kulturore e Fëmijëve” Librazhd, zë vëndin e parë në Olimpiadën e Matematikës, në...

Qëndra Kulturore e Fëmijëve Librazhd mori pjesë ne Olimpiadën e 19 Mbarëkombëtare " Fest Matematika 7 " e cila u mbajt ne qytetin e...

Librazhd / Fabrikë prodhimi për pjesët interiore të makinave Benz, Ford dhe Fiat

Kompanitë e prodhimit të makinave Mercedez-Benz, Ford dhe FIAT tashmë prodhojnë pjesë interiore të tyre në një fabrikë në Librazhd. Ndoshta nuk do ta...

E trishtë/ Eltoni nga Pishkashi humb betejën për jetën!

Shuhet Elton Allko  djali nga fshati Pishkash Bashkia Përrenjas, i cili nuk mundi ta përballoi sëmundjen që i mori jetën. Qe prej tri vitesh...

Librazhd / 5 Maji – Lavdi Dëshmorëve të Atdheut

Foto album i homazheve, aktivitetit të përvitshëm të 5 Majit në Varrezat e Dëshmorëve  

Histori / “Çermenikasit”

Enciklopedia e Çermenikës – “Shoqata Çermenika” Tablloja monumentale “Çermenikasit” është një nga pikturat më të bukura, që ka realizuar piktori I njohur librazhdas, Sami Roçi....

Festa e “Shën Gjergjit” 6 Maj Fush Studen

Festa e Shën Gjergjit simbolizon ardhjen e Verës. Në këtë festë shpalosen traditat dhe zakonet e zonës. Kjo festë njihet ndryshe edhe si festa...

Aksidenti në Elbasan / Çmendet prap Berisha, akuzon gazetarin për lidhje me Ballën. Ky...

Gazetari i ri Daniel Muçaku nga Librazhdi i cili punon për portalin Dritare.net, ka reaguar ndaj akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha i cili e...

Aksidenti në Elbasan / Balla i shpëton jetën qytetarit. Çmendet Berisha, ndryshon versionin e...

Sali Berisha facebook: Taulant Balla aksidenton qytetarin! Çunat e krimit po bejne gjithçka te fshijne krimin! sb “Pershendetje doktorr ... Para pak minutash deputeti taulant balla eshte perfshire...

Lajmi i Fundit / Deputeti Taulant Balla i shpëton jetën qytetarit që sapo ishte...

Taulant Balla shpëton jetën e një qytetari që ishte përplasur nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16.30 në unazën jugore të qytetit...

Lajmi i Fundit / Aksident në Qafë Thanë, makina fluturon dhe kthehet përmbyset

Një aksident ka ndodhur mesditen e sotme në aksin rrugorë Prrenjas - Qaf Thanë. Një autovetur del nga rruga dhe fluturon në ajër duke...

Presidenti Ilir Meta njihet me punimet artistike të mjeshtrit librazhdas Gëzim Hidri

Ilir Meta facebook: Mjeshtri i madh i punimit të gurit, Gëzim Hidri, një artist i veçantë e shembull frymëzimi për talentet e reja, prej disa...

Presidenti Ilir Meta “STOP” HEC-eve në fshatin Sopot të Bashkisë së Perrenjasit

Botuar nga Agim Blloshmi Shoqata Egnatia me 26 April 2018. Në   vizitën e Tij në Bashkinë e Përrenjasit, Presidenti i Republikës Ilir Meta  premtoj se do...

Shoqata “Çermenika” / Ndihmoni vëllain tonë Leonard Sinanin, pasi i rrezikohet jeta

Shoqata Çermenika facebook: Të dashur çermenikas, anëtar apo Jo të Shoqatës Kulturore Çermenika 2017,ne sot duam t’ju bëjmë një thirrje vëllazerore, miqësore, si bashkëkrahinar që...

Bashkia Librazhd në punë për hapjen e kolektorit të kullimit të fshatit Floq

Kastriot Gurra facebook: "Sot ishim në Floq ku pas plot njëzet vitesh po hapim kolektorin e kullimit te fushës prej 24 ha tokë. Me investimet...

Kryqi i Kuq dega Librazhd mbledh anëtarët për “Programin e funksionimit organizativ”

Kryqi i Kuq dega Librazhd facebook: Ditën e Enjte datë 26.04 2018 në ambjentet e qëndrës ditore për të moshuarit, u zhvillua mbledhja e anëtarëve...

Bashkia Prrenjas thirrje për të ndihmuar në ndërtimin e një shtëpie të re, për...

Miranda Rira facebook: Miq të Prrenjasit dhe më gjërë. Siç e kemi pasqyruar edhe herë të tjera, bashkia Prrenjas në bashkëpunim me njerëz të zakonshëm,...

Drejtoresha Zyrës Arsimore Librazhd viziton ish mësuesin në spital edhe pse ky i fundit...

E rrallë, por e vërtetë. Drejtoria Arsimore Librazhd nuk i harron vlerat dhe kontributet e secilit mësues që ka edukuar për vite me rradhë...

Së shpejti “Video Dron dhe Foto” të natyrës së bukur librazhdase nga i apasionuari...

Ervis Topollaj është një bashkëqytetar i cili është mjaft i apasionuar mbas natyrës. Si shumë djem të tjerë librazhdas, pelqen shumë të eksplorojë herë...

Librazhd / Nusja dhunon vjerrën. Gjykata vendos urdhër mbrojtjeje

Komisariati Policisë Librazhd Më datë 26.04.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen H.R, vjeç 83, pasi nusja...

Bashkia Prrenjas mbjell 200 pemë përreth rezervuarit të Rashtanit

Një fshat me shumë toka por që ka nevojë për ujë, sidomos gjatë verës. Pak ditë më parë u bë e mundur mbjellja e...

Policia në kërkim të 15 vjeçarit nga Librazhdi. Dyshohet si autori i disa vjedhjeve...

Komisariati Policisë Librazhd: Më datë 26.04.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për shtetasin A.O, vjeç 15, banues në Librazhd,...

TENDERA / Bashkia Prrenjas hap thirrje për kontrata publike

1– Loti 1 Blerje gazoil Vlera e përllogaritur 4.192.467,00 lekë të rinj / Afati përfundimtar i aplikimit dt. 8.5.2018 ora 11:00 2– Loti 2 Blerje benzinë Vlera e përllogaritur...

7 Kanalet Vaditëse që Bashkia Librazhd do të rikonstruktojë për vitin 2018

Bashkia Librazhd hap tenderin për "Rikonstruksion e 7 Kanaleve Vaditëse" për vitin 2018. Vlera e përllogaritur është 19.850.768,00 lekë të rinj. 1- Kanali Vaditës Kokrevë,...

Shkolla e Mesme “Ibrahim Muca” Librazhd, fituese në 3 olimpiadat kombëtare për shkollat e...

Fitore e merituar në dy olimpiada kombëtare nga nxënësit e shkollës së mesme "Ibrahim Muça" Librazhd. Vendin e dytë në olimpiadën kombëtare të historisë...

Lamtumirë logo e vjetër / Bashkia Librazhd hap konkursin për krijimin e Logos së...

Ndarja e re teritoriale, zgjerimi i bashkisë ku ju bashkuan dhe njësitë amdinistrative Stëblevë, Lunik, Orenjë, Qendër,Polis dhe Hotolisht, ka bërë që kryebashkiaku Kastriot...

AdZM Elbasan / Stravaj një kopësht botanik

Territori natyrorë i Njësisë Administrative "Stravaj" konsiderohet si një kopësht botanik me një larmi të jashtëzakomshme të llojeve floristike. Stafi Admistratës së Zonave të Mbrojtura...

Histori / Librazhdi në vitin 1941

Kjo foto e rrallë e qytetit të Librazhdit është bërë nga mjeku ushtarak italian Pierluigi Zamperin. Dr. Zamperini kishte punuar gjatë periudhës së Luftës...

Bashkia Librazhd në punë për pastrimin e kanaleve kulluese në Orenjë

Bashkia Librazhd këto ditë është duke mara masat për larjen e kanaleve kullues dhe vaditës në Njësinë Administrative Orenjë. Banorët e zonës shprehin mirënjohjen...

Projektit “Bashkitë për Europën” / Presidenti Ilir Meta dhe Zv.Ambasadori i delegacionit evropian Z....

Nën kujdesin e veçantë të Kryetares së Bashkisë Përrenjas Znj. Miranda Rira, u zhvillua eventi për rolin e grave në shoqëri dhe integrimin evropian. Të...

Altin Gjeçi / Për njerëzit me vlera të Çermenikës. 

Në median e shkruar edhe vizive vihet re një fenomen i çuditshëm por edhe i frikshëm. Po të dëgjojmë në lajme edhe në artikuj...

Ndizen dritat. Qytetarët e Prrenjasit me qëndër te re moderne, falë projektit të kryeministrit...

Mbrëmjen e djeshme u ndezën dritat për “Qëndrën e qytetit Përrenjas”. Kjo vepër publike është një investim mundësuar nga qeveria shqiptare. Dikur baltë e...

Librazhd / Vetëhelmohet 56 vjeçarja

Tragjike në një fshat të Librazhdit. Një grua 56 vjeçe është vetëhelmuar me pesticide dhe ka përfunduar në gjendje të rëndë shëndetësore në Spital. Ngjarja...

Myftinia Librazhd shpërndan ndihma për familjet e varfëra

Ditën e martë më datë 24.04.2018 Myftiu i Librazhdit Ardit Hoxhllaku filloi shpërndarjen e ndihmave të dhuruara nga Mbretëria e Arabisë Saudite "Vakfi i...

TENDERA / Bashkia Librazhd hap thirrje për propozime për kontrata publike

1- Transport i mbetjeve urbane nga qyteti i Librazhdit ne Inceneratorin Elbasan prane metalurgjikut Vlera e përllogaritur 1.059.934,00 lekë të rinj / Afati përfundimtar i...

Ekspozita e Gëzim Hidrit / Vizitorë të shumtë mësyjnë në Presidencë për të parë...

Artisti librazhdas Gezim Hidri, që nga dita e Hënë dt.23.04.18, ka hapur ekspozitën e tij në ambjentet e jashtme të Presidencës, Tiranë. Në ekposzitë...

Ruani fëmijët / Akti i turpshëm në Librazhd. Një 14 vjeçar abuzon me 10...

Një vogëlushi 10 vjeçar nga librazhdi ka treguar në shtëpi se çfarë i kishte ndodhur, ku 14 vjeçari .X. ka abuzuar me të duke...

Deputeti Nuri Belba / Miranda Rira gënjeu për kanalin vaditës të Skroskës. Bashkia që...

Nuri Belba facebook: Të nderuar banorë të Bashkisë Prrenjas, marr shkas nga debatet e ditëve të fundit zhvilluar në fshatin Skroskë, në lidhje me investimet...

Librazhd / Kryqi i Kuq kujdesje shëndetsore për moshën e tretë në “Qëndrën Ditore...

Ditën e martë date 24.04.2017 në Qëndrën Ditore për të Moshuarit Librazhd, u zhvilluan vizitat mjekësore nga doktoresha e kësaj qëndre. U mundësuan vizita si:...

Atë Heliodor Demiri takime me besimtarët në zonat e thella të Librazhdit

Diten e Enjte më datë 19 Prill 2018 në vazhdimësi të vizitave baritore të priftit të Famullisë sonë, Atë Heliodor Demiri ishte përsëri në...

SKANDAL / Banorja e Përrenjasit i ankohet Presidentin Ilir Meta për Miranda Rirën, ky...

Gjatë vizitës në qytetin e Përrenjasit për inagurimin e një çerdheje të rehabilituar falë financimit të ambasadës Turke në vendin tonë, Presidenti Ilir Meta...

Kanali vaditës Skroskë / Luan Belba: “I blemë tubat dhe e rregulluam vetë kanalin...

Biznesmeni Luan Belba, personi që kontriboi në blerjen e tubave për kanalin vaditës të Skroskës, në një status në faqen zyrtare të tij në...

Vogëlushët e qytetit, një vizitë në Bashkinë e Librazhdit

Dita e martë ka qënë një ditë tepër e veçantë për stafin e bashkisë Librazhd. Si rrallë herë presin vizita, ndryshe nga ato të...

Presidenti Ilir Meta inaguron “Çerdhen” në Përrenjas të financuar nga ambasada Turke

Nga Përrenjasi ku mori pjesë në inaugurimin e një çerdhe për fëmijë të financuar nga ambasada Turke, ish-kryetari i forcës politike që drejton Bashkinë,...

Balla dhe Ruçi takohen me Presidentin e Parlamentit Europian

Taulant Balla facebook: Presidenti i Parlamentit Europian Antonio Taiani është një mik i shkëlqyer i Shqipërisë. Në takimin që zhvilluam bashkë me Kryetarin e Kuvendit...

Kanali Vaditës / Banorët e Skroskës masakrojnë Miranda Rirën në facebook. Kryetarja e GENJESHTRAVE....

Një publikim i kryetares së Bashkisë Përrenjas në faqen e saj zyrtare të facebook për kanalin vaditës të Skroskës, ka irrituar jashtë mase banorët...

Përrenjas / Përfundon me sukses kampionati i volejbollit në shkollën “Halit Bërzeshta”

Në shkollën e mesme "Halit Bërzeshta" Përrenjas, u zhvillua aktiviteti sportiv i volejbollit. Në këtë aktivitet morën pjesë të gjitha klasat e shkollës. Mësuesit u...

Grupi Rinor “IMPACT” në bashkëpunim me “MEDPAK” zhvilluan aktivitete aegëtuese për fëmijët me aftësi...

Antarët e grupit rinor “IMPACT”, Librazhd  këtë fundjavë e menduan ndryshe duke ja kushtuar kohën e tyre përsonave me aftësi ndryshe. Aktiviteti u zhvillua...

Morën 9,000 lekë të reja shpërblim, përfundojnë në gjykatë mjekët e spitalit librazhd

Bluzat e bardha në spitalin rajonal të Librazhdit, përveç vështirësive që hasin gjatë profesionit të tyre, po përballen dhe me një problematikë tjetër. Më datë...

Bashkia Përrenjas investim në kanalin vaditës Bardhaj – Skorskë

Miranda Rira facebook: Skroska, një nga fshatrat më të bukur dhe më punëtor të bashkisë Prrenjas. Meriton vemendjen tonë. Me një investim nga buxheti i...

Artisti librazhdas Gëzim Hidri, gati për ekspozitën e ditës së nesërme pranë ambjentit të...

Ekspozita do të ngelet e hapur për një javë rrjesht, nga ora 10 paradite deri në orën 8 mbasdite. https://youtu.be/J1CJvkAChhQ

“Shpikje në Librazhd! Banori krijon hidrocentralin për të prodhuar energji për familjen e tij

Hidocentrali familjar në fshatin Gizavesh të Njësisë Administrative Qëndër, pas adresimit si lajm të portalit LIBRAZHDI.INFO, gazetarët e Fiks Fare kanë shkuar dhe kanë...

Taulant Balla, Blendi Klosi, Bashkia Librazhd dhe Shoqata “Egnatia”, aksion për pastrimin e mbetjeve...

Taulant Balla facebook: Jemi të vendosur për të pastruar Shqipërinë nga plerat. Nëse shqiptarët i vënë qëllim diçka vetes, mund t’ia dalin mbanë. Sapo kemi marrë...

Përfaqësuesi i komunitetit “Egjiptian” Librazhd, mori pjesë në Konferencën Rajonale të Shteteve të Ballkanit...

Rexhep Shaka, kryetari i shoqatës së komunitetit “Egjiptian” Librazhd: Në Ljubjanë të Sllovenisë, pjesmarrës në Konferencën Rajonale të Shteteve të Ballkanit Perëndimorë, ku u fol...

35 vjeçari rreh 68 vjeçarin në fshatin Fushë Studën. Policia në kërkim të tij

Komisariati i Policisë Librazhd: Më datë 16.04.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për shtetasin H.L, vjeç 35, banues në Durrës,...

Ushtia pastron nga mbeturinat rrjedhen e lumit Shkumbin në territorin e Librazhdit

Prefekti i qarkut të Elbasanit Malaj bëri të ditur se gjatë ditës së djeshme është punuar kryesisht në urën e Murashit, brenda qytetit të...

Bashkia Përrenjas pastron kanalet e tokave bujqësore

Bashkia Përrenjas: Pastrimi i kanaleve dhe hapja e rrugëve nëpër parcela, ju shërben të gjithë fermerëve të cilët për shkaqe të ndryshme kanë qënë të...

Java e “Tokës” / Administrata e Zonave të Mbrojtura dhe nxënësit e shkollës “Dilaver...

Administrata e Zonave të Mbrojtura qarku Elbasan: Në kuadër të javës së “Tokës” në bashkëpunim me shkollën e mesme të bashkuar "Dilaver Nezha" të Njësisë...

Alsident në Qafë Thanë, makina përmbyset në mes të rrugës

Një aksident, fatmirësisht pa persona të lënduar, ka ndodhur mesditën e sotme në Qafë Thanë. Drejtuesi i një automjeti ka humbur kontrollin duke zbritur Qafë...

Taulant Balla: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit...

Taulant Balla facebook: Rekomandimi i pakushtëzuar i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit midis Shqipërisë dhe BE është njohje e qartë arritjeve të...

Qeveria Turke është financuesja e rehabilitimin të Çerdhes së qytetit Përrenjas

Çerdhja e qytetit Prrenjas, një ambient i cili ka ndryshuar falë një investimi të qeverisë Turke. Miranda Rira facebook: Jam e lumtur që u kujdesëm për...

Përrenjas / Digjet dyqani ushqimor

Komisariati Policisë Librazhd: Më datë 14.04.2018, në fshatin Prrenjas, ka rënë zjarr në dyqanin ushqimor në pronësi të shtetasit A.K vjeç 20, ku janë djegur...

“Ura e Kamarës” / Historia dhe thesari i fshehur

Ura e Kamares, një kryevepër mesjetare e ngritur në vitin 1715 nga Ahmet Aga Biçakçiu, arkitekt i perandorisë osmane. Që nga ajo kohë ura...

Librazhd / Krijohet Dega e Shoqatës së “Ushtarakëve të liruar”. Zgjidhet kryetari, sekretarët dhe...

Me rastin e vitit të “Skëndërbeut” në Librazhd u krijua Dega e Shoqatës së “Ushtarakëve të liruar”. Në takim merrnin pjesë ish ushtarakë librazhdas...

Krijohet klubi i ambientalistëve të vegjël në shkollën 9 vjeçare Genc Leka.

Vullnetarët e korpusit të Paqjes Mike Black dhe Najxhëll së bashku me aktivistin e mjedisit Arlis Alikaj, në bashëkpunim me Qendrën Mjedisore Për Studime...

Deputetët Taulant Balla dhe Nuri Belba ishin sot pranë fermerëve të Rashtanit në Bashkinë...

Taulant Balla facebook: Bashkë me deputetin Nuri Belba sot isha për një vizitë tek Xhevit Alla në Rashtan të Bashkisë Prrenjas. Xheviti është një nga...

Dëmtohet rruga e Dorëzit në disa segmente të saj

Rruga e Dorëzit prej kohësh ka filluar të shfaqi problematikat e para. Si ka mbushur akoma 10 vjet nga ndërtimi i saj aq me...
video

Përrenjas / Tregu i bagëtive në kushte skandaloze (video)

Tregu i gjësë së gjallë në Qukës të Prrenjasit ofron kushte skandaloze. Pushteti lokal pranon problematikën, por shprehet se e ka të pamundur të...

Pendohet Miranda Rira. Fshin statusin pasi e quan emisionin “Fiks Fare” në “Shpif Fare”

Emisioni “Fiks Fare” e akuzoi kryetaren e Bashkisë Përrenjas për presione për vëndin e punës ndaj Blerina Ozunit, një nëne me dy fëmije. Blerina...

Lajmi i Fundit / Vetvaret 60 vjeçarja duke i dhënë fund jetës në fshatin...

Komisariati Policisë Librazhd Më datë 14.04.2018, rreth orës 12:40, ne fshatin Rrajcë Prrenjas, është gjetur e vetëvarur pa shenja jete në kasollen e bagëtive, shtetësja...

Librazhd / 26 vjeçarja ushtron dhunë fizike ndaj burrit dhe e bën për spital....

Në të shumtën e rasteve jemi mësuar të dëgjojmë lajme çdo ditë që burrat ushtrojnë dhunë ndaj grave. Por në rastin e sotëm kemi...

Lajmi i Fundit / Aksident në Murrash – aksi rrugorë Librazhd-Elbasan

Një autovetur ngjyrë gri është aksidentuar në vendin e quajtur Murrash të Librazhdit, në distancën midis Bar Restorant Kalasë dhe Restorant Gjahtarit. Siç e shikoni...

Biznesmeni Luan Belba kontribon për rehabilitimin e kanalit vaditës të Skroskës

Banoret e Skroskës: Kanali vadites i Skroskës sot u mbush plot me ujë dhe mirësi prej njerzëve që e duan më gjithë shpirtë Skroskën. Sot të...

Administrata e Zonave të Mbrojtura mbjell 150 fidanë të rinj të llojit dushk në...

Administrata e Zonave të Mbrojtura qarku Elbasan në kuadër të” Ditës Ndërkombëtare e Pyjeve” ndërmori një nismë me kontributin e sajë në mbjelljen e...

Në Gizavesh të Librazhdit ndodh çudia, një fshatar ka ndërtuar një mini HEC për...

Nje banorë i fshatit Gizavesh me iniciale B.H. ka marrë një inisiativë të çuditshme duke ndërtuar një mini HEC që furnizon shtëpinë e tij...

Përrenjas / Nënës së dy fëmijëve i bëjnë presion për vendin e punës. “Fiks...

Pas interesimit të Fiks Fare mbi këtë çështje, zonjës i kërkohet të firmosë kontratën. Nëna e dy fëmijëve ngarkohet të bëjë punën e hidraulikut,...

50 pemë kumbulla të kuqe mbillen në unazën e poshtme të qytetit librazhd të...

Mbillen 50 kumbulla të kuqe pemë në unazën e poshtme të qytetit librazhd. Shaqir Alcani ishte donatori i kësaj dhurate për Bashkinë Librazhd. Kastriot Gurra...

Ujësjellësi i ri do të furnizojë 24 orë me ujë banorët e Karkavecit

Në njësinë administrative Qukës, fshatin Karkavec, qeveria shqiptare po bën një ndër investimet më të rëndësishme për banorët e kësaj zone. Së shpejti, do të...

Atë Heliodor Demiri vizita në familjet Ortodokse në fshatrat e Librazhdit

Ditën e mërkurë dt.11 prill 2018 (e Mërkura e Ndritshme) prifti i Famullisë sonë Atë Heliodori zhvilloi një vizitë baritore në malësitë e Librazhdit. Pasi...

Taulant Balla / Pas dhunës në Parlament fshihen gjyqtarët dhe politikanët e korruptuar!

Sot ka pasur dhunë në parlament, por akti më i rëndë dhe më i turpshëm është se një pjesë e madhe e dhunës ka...

Prrenjas / I ngordh qeni, ai akuzon fqinjin se ia ka helmuar

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lëpushë. Një ditë më parë u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për shtetasin...

Rruga e unazës së poshtme të qytetit shëndërrohet në treg të kafshëve të gjalla

Mund të konsiderohet me plot goje”skandal” kushtet në të cilat gjendet tregu i kafshëve të gjalla në Librazhd. Gazetarja e Fax News në Elbasan, Entela...

Reklama